بانک اطلاعاتی صرافی‌های ارز دیجیتاللیست صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی

معرفی صرافی فرهاد اکسچنج؛ بررسی نقاط ضعف و قوت Farhad Exchange

در مقاله معرفی فرهاد اکسچنج خواهید خواند:

– بررسی ویژگی­‌های صرافی فرهاد اکسچنج
– تاریخچه فرهاد اکسچنج
– جفت ارزهای قابل مبادله در فرهاد اکسچنج
– امنیت فرهاد اکسچنج
– هزینه­‌ها در فرهاد اکسچنج
– پشتیبانی فرهاد اکسچنج
– کیف پول فرهاد اکسچنج
– فرآیند احراز هویت در فرهاد اکسچنج
– نقاط قوت فرهاد اکسچنج
– نقاط ضعف فرهاد  اکسچنج
– شبکه­‌های اجتماعی فرهاد اکسچنج

فرهاد اکسچنج یک درگاه آنلاین فیات با یک صرافی داخلی رمز ارز است که به شما اجازه می‌دهد به صورت همزمان به وب‌مانی و ارزهایی مثل بیت کوین، اتر، دوج کوین و ریپل دسترسی داشته باشید. در ادامه با ویژگی‌ها و اطلاعات بیشتری از این صرافی ارز دیجیتال آشنا خواهیم شد.

برای دیدن رتبهٔ این صرافی در آخرین ارزیابی جامع صرافی‌های رمزارزی ایرانی اینجا را کلیک کنید

بررسی ویژگی­‌های فرهاد اکسچنج

در این نوشته تلاش می­‌کنیم مهم‌ترین سرفصل­‌ها و ویژگی­‌های صرافی ایرانی فرهاد اکسچنج را مورد بررسی قرار دهیم. یک شرکت باسابقه که با گذشت بیش از یک دهه فعالیت در زمینه وب‌مانی، شکایت یا مشکل امنیتی نداشته و از این حیث یکی از معتبرترین حساب‌های شرکت وب‌مانی است.

فرهاد اکسچنج

تاریخچه فرهاد اکسچنج

فرهاد اکسچنج ریشه‌های خود را در سال ۱۳۸۳ می‌یابد که در ابتدا یک گروه یاهو برای خرید و فروش وب‌مانی بود. این مجموعه در ارائه خدمات تبدیل آنی ریال به وب‌مانی پیشگام بود. صرافی فرهاد اکسچنج در تمام این سال‌ها با ارائه راهکارهای تجاری مبتنی بر تمرکززدایی و معامله آنلاین به موازات رفع ابهام در زمینه سرمایه‌گذاری دیجیتال از طریق آموزش‌های لازم، کوشیده است تا یک بستر معاملاتی کاربردی را برای ایرانیان فراهم کند.

جفت ارزهای قابل مبادله در صرافی فرهاد

کاربران فرهاد اکسچنج می‌توانند در این صرافی به تبادل ارزهای دیجیتال و همچنین وب‌مانی بپردازند. اتریوم، ریپل، تتر، دوج کوین و بیت کوین رمز ارزهای مورد مبادله در سایت فرهاد اکسچنج هستند. خرید کلیه ارزهای سایت فرهاد اکسچنج با کارت شتابی هر کدام از بانک‌های ایرانی می‌تواند انجام گیرد.

امنیت فرهاد اکسچنج

مسئله امنیت در این پلتفرم یک چالش همراه با ابهام است. شرکت فرهاد اکسچنج سعی کرده با استفاده از فرآنید احراز هویت الزامی و کد تأیید یکبارمصرف ارسالی به شماره موبایل کاربر، تا حد ممکن امنیت را فراهم آورد. آن‌ها مدعی هستند که به خوبی از حریم خصوصی کاربران و اطلاعات هویتی آن‌ها محافظت می‌کنند. به هر حال سطح شفاف‌سازی این پلتفرم در مورد روش‌های ارتقای امنیت به کار گرفته شده محدود و ناکافی است.

هزینه­‌ها در فرهاد اکسچنج

این صرافی به دلیل ساختار معاملات، کارمزدی را از کاربران برای خرید و فروش رمز ارز نمی‌گیرد. در واقع پلتفرم فرهاد اکسچنج با استقرار یک صرافی داخلی معاملات را به صورت آفچین انجام می‌دهد. به عبارت دیگر فرهاد اکسچنج یک صرافی دارای دفتر سفارش نیست بلکه یک راه تبدیل فیات به رمز ارز و یک بازارگردان است. این صرافی از کاربران رمز ارز می‌خرد و به آن‌ها می‌فروشد. به هر حال انتقال رمز ارز به آدرسی خارج از این سیستم مشمول کارمزدهای شبکه است.

فرهاد اکسچنج

پشتیبانی فرهاد اکسچنج

بخش پشتیبانی فرهاد اکسچنج در ساعات اداری پاسخگوی مشتریان است. این ارتباط تنها از طریق تلفن و چت آنلاین با پشتیبانی صورت می‌گیرد. پس از ورود با نام کاربری و رمز عبور، آیکون چت در صفحه مرورگر ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید موضوع اشکال را مطرح کنید و آن را برای پشتیبان شرح دهید. البته در ساعات غیراداری می‌توانید از طریق تیکت پشتیبانی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. این پلتفرم سعی دارد با استفاده از آموزش‌های لازم در بلاگ خود، مشکلات کاربران را به حداقل ممکن برساند.

کیف پول صرافی فرهاد اکسچنج

صرافی فرهاد اکسچنج برای رمز ارزهای مورد پشتیبانی خود کیف پول اختصاص ارائه می‌دهد. کاربران توجه داشته باشند که در صرافی‌های متمرکز با این که کیف پول کاربران شخصی است اما حضانتی (custodial) است. این یعنی صاحب کلید خصوصی در اصل فرد مالک رمز ارزها نیست. پیش از انتخاب یک صرافی متمرکز برای نگه‌داری رمز ارز در آن باید تحقیق شخصی کنید و به اعتماد کافی رسیده باشید.

فرآیند احراز هویت در فرهاد اکسچنج

فرآیند احراز هویت در صرافی فرهاد اکسچنج شامل مراحل ثبت و تأیید شماره تلفن همراه و ثابت، ثبت و تأیید آدرس ایمیل فعال، بارگزاری و تأیید مدارک شخصی و در پایان تأیید شماره کارت شتاب بانکی کاربران است. برای دریافت اطلاعات و نکات فرآیند احراز هویت این صرافی پیشنهاد می‌شود به این پیوند مراجعه کنید.

فرهاد اکسچنج

نقاط قوت صرافی فرهاد اکسچنج

– سابقه طولانی و شناخته‌شده در زمینه پول دیجیتال و نمایندگی رسمی شرکت وب‌مانی در ایران
– ارائه یک راه مستقیم برای دسترسی همزمان به رمز ارز و وب‌مانی
– پایگاه کاربری وسیع
– تجربه آسان برای کاربر پلتفرم
– کارمزد صفر مبادلات رمز ارز
– تیم متخصص با سوابق کاری و رزومه روشن
– پشتیبانی پیوسته و مناسب
– پشتیبانی وب‌سایت از چهار زبان فارسی، انگلیسی، روسی و آلمانی

نقاط ضعف صرافی فرهاد اکسچنج

– ارائه تعداد محدودی رمز ارز

– قیمت‌های بالاتر رمز ارزها به دلیل ساختار معامله

– عدم شفاف‌سازی قابل‌قبول در مورد چگونگی تعیین قیمت خرید و فروش

با توجه به اینکه رمزارزها از پیشرفته‌­ترین امکانات در حوزه IT استفاده می­‌کنند، بدون تردید همیشه جایی برای ارتقاء یک پلتفرم رمزارزی وجود خواهد داشت. انتظار می‌رود که صرافی فرهاد اکسچنج با توجه به سابقه طولانی در زمینه ارائه خدمات ارزهای دیجیتال و پول اینترنتی و تعداد زیادی کاربر، در راستای برآوردن خواسته مشتریان به صورت مداوم در کوشش باشد.

شبکه­‌های اجتماعی فرهاد اکسچنج

اینستاگرام

توئیتر

* مسئولیت‌پذیری کاربران رمزارزها

فعالیت در پلتفرم‌های مبادلاتی رمزارزی، اساساً یک اقدام پر ریسک به حساب می‌آید. لطفا قبل از هرگونه اقدام به خرید و فروش، اطلاعات خود را در این زمینه بروز کرده و از انجام مبادله بر اساس سفارش دیگران خودداری کنید. این مقاله صرفا برای افراد آشنا به حوزه رمزارزها تهیه شده و به هیچ عنوان نباید به عنوان یک مشاوره مالی در نظر گرفته شود.

https://coiniran.com/?p=50252
دکمه بازگشت به بالا