ایستگاه خبر

تخفیف برای سرمایه‌گذاران اولیه توکن Diem

تیم توکن Diem فیسبوک اعلام کرده است که برای سرمایه‌گذاران اولیه تخفیف پیش فروش در توکن خود ارائه می‌دهد.

«شما می‌توانید در بدو تولد این توکن برای مشارکت اقدام کنید و یکی از اولین خریداران آن باشید. در حال حاضر می‌توانید سکه‌های را با رمز ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش خریداری کنید.»

این توکن برای اولین بار با نام Libra در ژوئن ۲۰۱۹ معرفی شد، و برنامه‌های اولیه آن به دلیل چندین مانعیی که در مسیرش بود به تعویق افتاد، از جمله قطع همکاری شرکا، و اعتراض چندین شخصیت سیاسی به حریم خصوصی فیسبوک. این پیش‌فروش نشان می‌دهد پروژه در آستانه راه‌اندازی است. اما با توجه به شهرت فیسبوک، آیا Diem قبل از شروع کار محکوم به شکست است؟

Diem فیسبوک چیست؟

به ندرت اتفاق می‌افتد که اجماع پیرامون یک پروژه، از طرف مقامات و جامعه رمز ارزها منفی باشد. اما Diem از زمانی که دو سال پیش موجودیت آن به عرصه عمومی رسیده، با این مشکل روبرو بوده است.

مطابق با وایت‌پیپر Diem، این پروژه یک سیستم پرداخت با مقیاس‌پذیری بالاست که زیرساخت‌های مالی حاکم را برای استفاده‌ی میلیارها فرد بهبود می‌بخشد و تکمیل می‌کند:

«هدف ما این است که سیستم پرداخت Libra به‌راحتی با سیاست‌های پولی کلان اقتصادی اخلاقی ادغام شود و ارزهای موجود را از طریق عملکردهای جدید، کاهش هزینه‌ها و تقویت دامنه‌های مالی تکمیل کند.»

Diem تمام تلاش خود را کرده تا از فیسبوک جدا شود. این وایت‌پیپر به‌عنوان بنیانگذار شورای انجمن فقط یکبار از فیسبوک نام می‌برد.

این موضوع با تأکید فراوان بر این که فیسبوک هیچگونه حقوق خاصی نسبت به سایر اعضای شورای انجمن ندارد، بیان شده است. اعضای آن شامل Anchorage ،Andreessen Horowitz ،Coinbase ،Lyft ،Shopify ،Spotify و Uber هستند.

ماه گذشته، انجمن Diem از تغییر استراتژی برای تمرکز بر ایالات متحده خبر داد. این به معنای تشکیل یک شرکت جدید، Diem Networks US، و همچنین یک قرارداد همکاری با Silvergate Capital Corp بود. علاوه بر این، Silvergate Bank تنها صادر کننده استیبل کوین به ارزش یک دلار آمریکا در پروژه Diem خواهد بود.

در ابتدا قرار بود که ارزش Diem توسط سبدی از چند ارز مختلف تعیین شود. اما با تغییر تمرکز به سمت ایالات متحده، یک برنامه اصلاح‌شده برای پیوند توکن Diem به دلار آمریکا ارائه شد.

 

پیشنهاد مطالعه: ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

 

Source

https://coiniran.com/?p=46122
دکمه بازگشت به بالا