ایستگاه خبر

کمیسیون اروپا برای توسعه‌ی بلاک‌چین خود از آیوتا (IOTA) استفاده می‌کند

بنیاد آیوتا (IOTA Foundation) به‌تازگی برای اجرای تدارکاتی فاز دوم بلاک‌چین اتحادیه‌ی اروپا برگزیده شده است. این بنیاد درحال توسعه‌ی طرح بهبود آزمایشی نسخه‌ی آینده‌ی زیرساخت خدمات بلاک‌چینی اروپایی (EBSI) می‌باشد.

رقابت‌ برای اتحادیه‌ی اروپا

بنیاد آیوتا خبر حمایت کمیسیون اروپا از این طرح را در ساعات اولیه‌ی امروز اعلام کرد که درطی آن قرار است با چهار پیمانکار دیگر برای انجام تحقیقات درخصوص چگونگی بهبود مقیاس‌پذیری، تعامل، امنیت و مصرف انرژی EBSI به‌رقابت بپردازد.

EBSI را می‌توان مجموعه‌ای از نودهایی دانست که از فناوری بلاک‌چین درراستای بهبود خدمات بین-زنجیره‌ای اروپا استفاده می‌کند. این طرح در سال ۲۰۱۸ و درپی حمایت اعضای اتحادیه اروپا برای تشکیل بلاک‌چین اروپایی به‌وجود آمده است.

آیوتا موفق شد تا از بین ۳۵ داوطلب انتخاب شده و فعالیت‌اش را برای فاز ۱ راهکار بلاک‌چین اروپا در ماه سپتامبر آغاز کند. این بنیاد در فاز دوم (Phase 2A) این طرح، همکاری تنگاتنگی با شرکت نرم‌افزاری Software AG برای ادغام بهینه‌سازی‌ها خواهد داشت. کمیسیون اروپا پس از شش ماه نتایج به‌دست آمده از تمامی شرکت‌کنندگان را ارزیابی کرده و حداقل سه پروژه را برای حضور در فاز دوم و میدانی (Phase 2B) انتخاب خواهد کرد.

IOTA یکی از برترین بخش‌های راهکار مقایس‌پذیری خود برای EBSI را شاردینگ معرفی کرده است. شاردینگ نوعی تکنیک برای تخصیص گروه‌های مشخصی از نودها برای تایید نوعی خاصی از تراکنش‌ها است که موجب افزایش بسیار زیاد حجم پردازشی شبکه می‌شود. این تکنیک به‌اندازه‌ای معتبر است که ویتالیک بوترین آن را راهکاری بلندمدت برای شبکه‌ی اتریوم برشمرده است که پیاده‌سازی آن سال‌ها زمان خواهد بود.

نوآوری‌های آیوتا

سال پیش IOTA چندین بروزرسانی مهم برای شبکه‌ی خود منتشر ساخت که ازمیان آنها می‌توان به طرح آزمایشی استیکینگ و اسمبلی (Assembly) اشاره کرد که نوعی پلتفرم قرارداد هوشمند چند-زنجیره‌ای محسوب می‌شود. هدف آیوتا از این اقدامات احیای محبوبیت شبکه‌ی خود و حصول اطمینان از استفاده‌ی این «شبکه‌ی پرداخت انسانی-ماشینی» توسط میلیون‌ها کاربر است.

قیمت هرواحد از IOTA درهنگام نگارش این خبر معادل با ۱.۱۵ دلار بوده است که جهش قابل‌توجهی از شکست سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: IOTA چیست؟ دلیل افزایش قیمت و نحوه خرید IOTA

Source

https://coiniran.com/?p=49305
دکمه بازگشت به بالا