ایستگاه خبر

۱۰ اپلیکیشن برتر اتریوم به یک میلیون کاربر روزانه رسیده‌اند

بر اساس گزارش DappRadar که امروز منتشر شده است، ۱۰ برنامه برتر غیر متمرکز (dapps) در بلاکچین اتریوم به طور متوسط ​​طی ماه گذشته به ۱،۰۱۷،۷۶۰ کاربر فعال روزانه رسیده است. جای تعجب نیست که پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بیش از ۹۴٪ این فعالیت را تشکیل می‌دهند.
براساس این گزارش، شش مورد از ۱۰ برنامه برتر اتریوم از گروه “DeFi & Exchange” و دو مورد از “High-Risk” هستند. با این حال، یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) (Rarible) و یک بازی (Axie Infinity) نیز به ۱۰ بالا راه یافتند، اگرچه آنها از هر یک میلیون کاربر فقط ۲۵۰۰۰ کاربر فعال روزانه را در بر دارند.

|| بیشتر بخوانید: اپلیکیشن های غیر متمرکز ساخته شده بر بستر Ethereum یا Dapps ||

پلتفرم DeFi Crypto.com در میان ۳ اپلیکیشن برتر روزانه بیش از نیم میلیون کاربر را به خود جذب کرده است و تمام رقابت‌های خود را پشت سر می‌گذارد. صرافی غیر متمرکز Uniswap و پلتفرم وام کریپتوی Compound به ترتیب ۲۷۶،۰۰۰ و ۱۴۱،۰۰۰ کاربر فعال روزانه دارند.
در کل، DeFi و این dapp‌های بیش از ۹۴٪ – یا ۹۵۲،۹۲۰ نفر – از کاربران فعال روزانه را در طول ۳۰ روز گذشته به خود جلب کرده‌اند. به طور همزمان، به استثنای سه موقعیت اول، dappهایی که از چهارم تا دهم جای گرفته‌اند روزانه بین ۱۰ تا ۳۰ هزار کاربر دارند که نشان می‌دهد پلتفرم‌های DeFi هنوز برنامه‌های اصلی اتریوم هستند.
محققان نتیجه گیری کردند: «علاقه و قابلیت استفاده از ویژگی‌های DeFi برای کاربران خرد بیشتر است».

 

Source

https://coiniran.com/?p=42090
دکمه بازگشت به بالا