ایستگاه خبر

هاردفورک شپلا در مسیر راه اندازی در شبکه اصلی

شپلا (Shapella) هاردفورک اتریوم با موفقیت در شبکه آزمایشی گوئرلی (Goerli) اجرا شد. این هاردفورک آخرین نسخه آزمایشی برای این است که اعتباردهندگان اتریوم بتوانند اتر خود را از زنجیره بیکن خارج کنند.

با این حال، مسیر رسیدن به این نقطه عطف هموار نبود. تیم بیکو، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم (ETH)، اشاره کرد برخی از اعتبارسنج‌های شبکه آزمایشی نتوانستند نرم‌افزار کلاینت خود را قبل از فورک گوئرلی ارتقا دهند و همین موضوع باعث تأخیر در پردازش سپرده‌ها شد. با توجه به پایین بودن ارزش اتر گوئرلی، تیم بیکو علت این تأخیرها را انگیزه پایین اعتبارسنج‌ها دانست.

تیم بیکو همچنان نسبت به این که اعتبارسنج‌ها قبل از فورک شبکه اصلی اتریوم تنظیمات لازم را انجام دهند، خوشبین است.

هاردفورک شپلا شامل پنج طرح مختلف برای بهبود اتریوم (EIP) است که جامعه بیشتر از همه آن‌ها در انتظار EIP-4895 است. چون اتر استیک‌شده را از زنجیره بیکن به لایه اجرایی می‌برد و اتریوم را یک قدم به یک سیستم اثبات سهام کاملاً کاربردی نزدیک می‌کند.

هاردفورک شپلا و آزاد شدن ۳۰ میلیارد دلار اتر

با تأخیرهای پیش آمده در آماده‌سازی شبکه‌های آزمایشی سپولیا و گوئرلی برای فورک، شپلا قرار است در اوایل ماه آوریل روی شبکه اصلی اتریوم عرضه شود

این هاردفورک برداشت‌های جزئی و کامل را ارائه می‌کند و ۱۷.۶ میلیون اتر را باز می‌کند که با قیمت‌های فعلی بالغ بر ۳۰ میلیارد دلار است. این وجوه از زمان راه‌اندازی زنجیره اثبات سهام بیکن اتریوم در دسامبر ۲۰۲۰ قفل شده است.

به‌روزرسانی شانگهای برداشت مرحله‌ای را فعال می‌کند و به کاربرانی که استیکینگ کرده‌اند اجازه می‌دهد به اترها و پاداش‌های استیکینگ شده خود دسترسی داشته باشند.

با این حال، بنیاد اتریوم اقداماتی را برای جلوگیری از ورود سیل‌آسای اتر به بازار اجرا کرده است. سقف برداشت ها ۰.۴۰ درصد از کل اتر استیک‌شده است و تنها ۲۲۰۰ برداشت روزانه پردازش می‌شود.

شبکه‌های آزمایشی فضای یک بلاکچین اصلی را بازسازی می‌کنند و به توسعه‌دهندگان برای اصلاح باگ‌ها قبل از شروع به‌روزرسانی‌ها در شبکه اصلی یک محیط آزمایشی ارائه می‌دهند. گوئرلی سومین و آخرین شبکه آزمایشی بود که چنین شبیه‌سازی‌هایی را انجام داد.

توسعه‌دهندگان اتریوم برای جلسه دوهفته‌ای خود در ۱۶ مارس گرد هم می‌آیند تا تاریخی برای به‌روزرسانی شبکه اصلی شانگهای تعیین کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

 

Source

https://coiniran.com/?p=61638
دکمه بازگشت به بالا