ایستگاه خبر

بنیانگذار کاردانو: اتریوم از بیت کوین پیشی خواهد گرفت

چارلز هوسکینسون، بنیانگذار کاردانو، پیش بینی کرده است اتریوم به سرعت بر بیت کوین غلبه می‌کند.

چارلز هوسکینسون در مورد رمز ارزها و اینکه چرا معتقد است اتریوم تا در آینده نزدیک از بیت کوین پیشی می‌گیرد صحبت کرد. او به سرعت معاملات بیت کوین، کندی شبکه و سرعت پایین آن در مقایسه با سایر شبکه‌های اثبات سهام اشاره کرد. وی با تمرکز ویژه بر اتریوم، گفت این سکه از بسیاری جهات از بیت کوین بهتر عمل کرده است.

اتریوم برتر از بیت کوین

اتریوم طی سال‌های گذشته محبوبیت زیادی کسب کرده و در حال حاضر، دومین سکه محبوب پس از بیت کوین است. اما عده‌ای اعتقاد دارند این سکه بسیار بااهمیت‌تر از بیت کوین است. و به نظر می رسد هاسکینسون نیز بخشی از این جمعیت است.

یکی از مسائلی که هاسکینسون در برتری اتریوم نسبت به بیت کوین به آن اشاره کرد، فرهنگ توسعه منعطف آن است. هرگونه خطایی که در شبکه اتریوم یافت می شود قابل رفع است. هیچ مشکلی در شبکه قفل نشده است. همین عامل باعث انعطاف‌پذیری توسعه در بلاکچین می‌شود.

برای نمونه به اتریوم ۲.۰ نگاه کنید. تحولی که در حال انجام است و  جایگزین شبکه فعلی خواهد شد. با عملی شدن آن مشکلات مرتبط با شبکه حل می‌شود، و جابجایی سکه‌ها حتی در زمان‌های پرترافیک ارزان خواهد بود. همچنین این ارتقا به مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه کمک خواهد کرد.

بیت کوین بزرگترین دشمن خود است

در ادامه، هاسکینسون گفت بیت کوین بدترین دشمن خودش است.
مدیر عامل کاردانو اشاره کرد که بیت کوین دارای مشکلات شبکه است اما هیچ راهی برای تغییر سیستم وجود ندارد. این بدان معنی است که توسعه و بهبود در شبکه امکان‌پذیر نیست. این موضوع رفع عیب‌های واضح مرتبط با بیت کوین را تقریباً غیرممکن می‌کند.

هزینه‌های بالای شبکه در ارتباط با ارسال بیت کوین همیشه یک بحث در فضای کریپتو بوده است. این هدف قرار بود با فناوری لایتنینگ حل شود. اما حتی با وجود این فناوری جدید، هزینه‌های شبکه همچنان بالاست.

البته به این معنا نیست که اتریوم در زمان پرترافیک مشکل هزینه بالای شبکه ندارد. اما در مقایسه با بیت کوین، هنوز هم در مقایسه، گزینه بسیار بهتری باقی مانده است.

کاردانو از این نظر هر دو را شکست می‌دهد. هزینه ارسال سکه در شبکه فقط حدود یک یا دو پنی است.

اما با اتریوم، این موضوعات مسائل قابل حل‌اند. نقص شبکه به دلیل انعطاف‌پذیری توسعه در شبکه بدون مشکل قابل رفع است. به همین دلیل، همیشه پیوسته پیشرفت‌هایی در شبکه انجام می‌شود که همیشه برای بهبود و سهولت استفاده از شبکه در جریان است.

گرچه اتریوم و بیت کوین رقابت تنگاتنگی خواهند داشت. اما هاسکینسون خاطرنشان کرد با وجود این، کاردانو هنوز یک رقیب جدی برای سایر بلاکچین های موجود در فضای کریپتو است.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=46190
دکمه بازگشت به بالا