ایستگاه خبر

کاهش ۵۸ درصدی کارمزد معاملات اتریوم—کارمزدها همچنان گران‌اند

گرچه در این هفته شاهد کاهش قیمت اتریوم و سایر رمزارزها بودیم، کاهش کارمزد تراکنش در شبکه بلاکچین اتریوم، از تبعات مثبت این افت قیمت بود.

طبق داده‌های BitInfoCharts در روزهای اخیر هزینه کارمزد انجام تراکنش‌ در شبکه اتریوم به طور میانگین به ۱۴.۵ دلار رسیده که بالاترین میزان میانگین کارمزد در این شبکه از سال ۲۰۱۸ بوده است. برای مثال، هر زمان که مردم بخواهند اتریوم را به کیف‌پول‌های مختلف منتقل کنند یا از آن در پروتکل های مختلف استفاده کنند، باید هزینه معاملات را در شبکه اتریوم پرداخت کنند. این بدان معنی است که هزینه انجام این کار به طور متوسط ۱۴.۵ دلار است و ادامه چنین شرایطی به ضرر شبکه تمام خواهد شد.

اما قیمت رمز ارز اتر –دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار – همانند بیت کوین و دیگر رمزارزهای بازار، وارد روند نزولی شده و با ۲۰ درصد کاهش ارزش از محدوده ۴۸۷ دلار به ۳۴۰ دلار سقوط کرد.

بیشتر بخوانید : || راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها ||

کاهش قیمت اتریوم از سویی باعث کاهش کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین این رمزارز شد. به طوری که میانگین کارمزد شبکه در روز جمعه از ۱۴.۵ دلار به ۶.۱ دلار رسید و کارمزد شبکه شاهد کاهشی ۵۸ درصدی بود.  با این حال، کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین اتریوم هنوز خیلی بالاست و شبکه اتریوم تقریباً در آستانه انفجار است. افزایش کارمزد در شبکه باعث می‌شود تا میزان فعالیت در آن کاهش یابد و این در بلندمدت به ضرر شبکه خواهد بود. برخی اعتقاد دارند با راه‌اندازی اتریوم ۲ این مسئله برطرف خواهد شد. در این نسخه از اتریوم ظرفیت و مقیاس‌پذیری شبکه بلاکچین اتریوم افزایش خواهد یافت. قراn است اتریوم ۲ تا پایان سال جاری راه‌اندازی شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41059
دکمه بازگشت به بالا