ایستگاه خبر

هزینه‌ی گس تراکنش‌های اتریوم به کمترین حد ۶ ماهه‌ی اخیر رسید!

هزینه‌ی گس شبکه‌‌ی اتریوم درمقایسه با ۱۰ام ژانویه‌ی سال جاری (۴۸ روز گذشته) باکاهش شگفت‌انگیز ۸۰ درصدی روبه‌رو شده است. میانگین نرخ هر تراکنش در ۱۰ ژانویه و امروز به‌ترتیب ۵۲ و ۱۰.۲۶ دلار بوده است. باآنکه این شاخص به کارمزدهای آن‌چین مربوط است، اما تراکنش‌های لایه‌-۲ (L2) نیز از سناریوی مشابهی پیروی نموده و در بازه‌ی هفت‌روزه‌ی اخیر کاهش قابل‌توجهی داشته‌اند.

هزینه‌ی گس تراکنش‌های اتریوم به کمترین حد 6 ماهه‌ی اخیر رسید!

کارمزد شبکه‌ی اتریوم که به هزینه‌ی گس معروف است از ۱۰ ژانویه وارد یک روند نزولی شده است. باوجود آنکه میانگین این شاخص در ۴۸ روز پیش برابر با ۲۹ دلار بوده است، امروز با ۸۴.۳۱ درصد کاهش به ۴.۵۵ دلار یا ۰.۰۰۱۷ ETH رسیده است.

هزینه‌ی گس تراکنش‌های اتریوم به کمترین حد 6 ماهه‌ی اخیر رسید!

هزینه‌ی گس برای تراکنش‌های لایه-۲ اتریوم نیز تابعی از این الگو است، به‌طوری که درحال حاضر برای ارسال اتریوم به‌روش Loopring معادل با ۰.۱۳ دلار است. همچنین لازم به‌ذکر است که درزمان نگارش این خبر، کاربران برای تبادل توکن‌ها (token swap) به‌روش Loopring ملزم به پرداخت هزینه‌ی گس ۰.۶۶ دلاری خواهند بود.

چنانچه بخواهید اتریوم را ازطریق راهکارهای لایه-۲ ارسال کنید گزینه‌های دیگری به‌جز Loopring نیز وجود دارند که براساس میزان کارمزد به‌صورت روبه‌رو مرتب شده‌اند: Zksync (0.16 دلار)، Polygon Hermez (0.25 دلار)، Arbitrum (0.56 دلار)، Boba Network (0.99 دلار)، Optimism (1.24 دلار) و Aztec (4.23 دلار).

هزینه‌ی گس تراکنش‌های اتریوم به کمترین حد 6 ماهه‌ی اخیر رسید!

بلاک‌چین بیت‌کوین نیز باکاهش نسبی کارمزد آن‌چین تراکنش‌ها روبه‌رو بوده و در روز پیش (۲۷ فوریه) معادل با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۸۶ BTC برای هر بایت رسید، این شاخص معادل با ۱.۲ دلار برای هر تراکنش می‌باشد. میانگین کارمزد شبکه‌ی بیت‌کوین نیز در روز شنبه تقریبا ۰.۰۰۰۰۰۷۸ BTC یا ۰.۲۹ دلار به‌ازای هر تراکنش بوده است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع اتریوم برای تازه‌کارها!

Source

https://coiniran.com/?p=50018
دکمه بازگشت به بالا