ایستگاه خبر

جهش قیمت اتریوم به دنبال به‌روزرسانی موفقیت‌آمیز مرج در شبکه آزمایشی Sepolia

در روز چهارشنبه، توسعه‌دهندگان اتریوم با موفقیت مرج (The Merge) را در شبکه آزمایشی Sepolia انجام دادند و شبکه اتریوم را یک قدم به شبکه اثبات سهام (PoS) نزدیک‌تر کردند.
این خبر باعث خوشحالی سرمایه‌گذاران اتر (ETH) شد زیرا قیمت ETH در ۲۴ ساعت گذشته ۵ درصد جهش کرد و در حال حاضر با قیمت ۱۱۷۰ دلار معامله می‌شود. دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان در اوایل این هفته تحت فشار فروش عمده قرار گرفت.
با این حال، این پیشرفت مثبت مطمئناً امیدها را دوباره برای سرمایه‌گذاران زنده می‌کند. در طول رویداد دیروز، زنجیره اثبات کار Sepolia با نام لایه اجرا با زنجیره چراغ اثبات اثبات کار با نام لایه اجماع ادغام شد.
آنتونی ساسانو، یکی از مدیران اتریوم، موفقیت The Merge را در شبکه تست Sepolia تایید کرد. وی افزود که راه را برای پیاده‌سازی The Merge در شبکه آزمایشی Goerli هموار می‌کند. ساسال در جدول زمانی توییتر خود نوشت:

با تشکر از همه کسانی که پخش زنده ادغام Sepolia را تماشا کردند. انتقال Sepolia با موفقیت انجام شد (و زنجیره نهایی شد!) بنابراین اکنون زمان نظارت در چند روز آینده است. سپس Goerli و بعد از آن شبکه را ادغام می کنیم. ادغام در راه است.

تاخیر برای ادغام شبکه اصلی در کار نیست!

توسعه انتقال اتریوم ۲.۰ به مکانیزم اثبات سهام در گذشته با تأخیرهای جزئی روبرو بوده است. در حال حاضر، انتظار می‌رود انتقال شبکه اصلی اتریوم تا پایان سال اتفاق بیفتد.
حتی با ادغام شبکه آزمایشی Sepolia، مشکلاتی وجود داشته است. با این حال، ترنس تسائو، توسعه‌دهنده پروتکل اتریوم، ادغام را یک «موفقیت» خواند. وی افزود که ۲۵ تا ۳۰ درصد اعتبارسنج‌ها پس از ادغام در میان «پیکربندی های اشتباه» آفلاین شدند. بعداً، او از آنها به‌عنوان «سکسکه‌های» کوچک یاد کرد که ادغام شبکه اصلی را بیشتر به تأخیر نمی‌اندازد.

این ادغام‌های شبکه آزمایشی اساساً به‌عنوان «تمرین» برای توسعه‌دهندگان اتریوم عمل می‌کنند که به آن‌ها ایده منطقی‌ از چالش‌های ادغام در شبکه اصلی ارائه می‌دهد. در جریان پخش زنده دیروز، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم به برخی از چالش‌ها اشاره کرد.
برای مثال ادغام شبکه اصلی شامل زیرساخت‌های مازاد است که در حال حاضر در طول شبکه‌های آزمایشی در دسترس نیست. بوترین گفت:

ممکن است مسائل غیر مهمی مانند آن وجود داشته باشد که در ادغام ظاهر شود، ما با این آزمایش‌ها نخواهیم فهمید […] بسیاری از تجهیزات جانبی هستند که آزمایش نمی‌شوند. این اجتناب‌ناپذیر است، اما احتمالاً خوب پیش خواهد رفت.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

 

Source

https://coiniran.com/?p=57434
دکمه بازگشت به بالا