ایستگاه خبر

انتقال اتریوم به اثبات سهام زودتر از تاریخ مقرر اتفاق می‌افتد؟

تاریخ انتقال اتریوم به اثبات سهام ، موردانتظارترین رویداد رمز ارزی سال، سرانجام اعلام شد. در یک فراخوان لایه اجماع، توسعه‌دهندگان تاریخ راه‌اندازی به‌روزرسانی مرج شبکه اصلی را از ۱۵ تا ۱۶ سپتامبر اعلام کردند. تیم بیکو (Tim Beiko) بنیاد اتریوم بعداً این به‌روزرسانی را در توییتی تأیید کرد و میزان سختی کل ترمینال هدفمند ۵۸۷۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ را برآورد کرد.

سختی کل ترمینال (TTD) به سختی استخراج بلوک نهایی اتریوم اشاره دارد. در آن نقطه، شبکه اثبات کار را به پایان می‌رساند و به پروتکل اثبات سهام می‌رود. ارتقایی به نام Bellatrix قرار است در ۶ سپتامبر راه‌اندازی و قسمت دوم Merge با نام پاریس قرار است زمانی که TTD به ۵۸۷۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ برسد در دسترس باشد.

اگرچه تاریخ از نظر تئوری ممکن است در صورت بروز هر گونه مشکلی تغییر کند، اما این واضح‌ترین نشانه است که اتریوم در آستانه اثبات سهام است.

بلاکچین شماره یک، قرارداد هوشمند آزمایشی نهایی خود را برای Merge در شبکه آزمایشی Goerli با موفقیت به پایان رساند و شبکه را یک قدم دیگر به خود رویداد نزدیک‌تر کرد. تیم Beiko سابقاً برای عرضه موقت تاریخ ۱۹ سپتامبر را پیشنهاد کرده بود.

اتریوم بدون هر گونه مانع نهایی، شبکه اصلی Proof-of-Work و Proof-of-Stake Beacon Chain خود را بین ۱۵ تا ۱۶ سپتامبر «ادغام» خواهد کرد و شبکه را به مکانیزم اجماع اثبات سهام منتقل می‌کند. انتظار می‌رود این ارتقا چندین مزیت را به همراه داشته باشد، از جمله کاهش ۹۹.۹ درصدی مصرف انرژی و کاهش ۹۰ درصدی صدور ETH، زیرا پروتکل دیگر نیازی به پرداخت پول استخراج‌کنندگان برای افزودن بلاک‌های جدید به زنجیره نخواهد داشت.

اثبات سهام اتریوم از اوایل سال ۲۰۱۴ مورد بحث بود، اما چندین سال تأخیر داشت. چندین پروژه رمز ارزی کلیدی و خود جامعه اتریوم به طور گسترده از این به‌روزرسانی حمایت کرده‌اند، هرچند در هفته‌های اخیر برخی از حامیان این رمزارز طرح ایجاد نسخه اثبات کار اتریوم برای حفظ اکوسیستم استخراج‌کنندگان را پیشنهاد کرده‌اند. جاستین سان از TRON و چندلر گو، استخراجگر برجسته، از بزرگترین حامیان این فورک‌اند، اگرچه برنامه‌های آن‌ها هم هنوز نهایی نشده است. صادرکنندگان USDC و USDT Circle و تتر گفته‌اند که به جای فورک اثبات کار، از مرج پشتیبانی می‌کنند.

به روز رسانی مرج، در هفته‌های اخیر به روایتی غالب در فضای کریپتو تبدیل شده است. طی هفته‌های اخیر، هر زمان، بازار رو به رشد بوده است، ETH تمایل نشان داده که در آن پیشرو باشد. این رمز ارز پس از راه‌اندازی شبکه آزمایشی Goerli، از ۱۹۰۰ دلار گذشت.

ETH در حال حاضر کمتر از ۱۹۰۰ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن ۲۲۷.۳ میلیارد دلار است. همچنین تسلط آن بر بازار جهانی ارزهای دیجیتال حدود ۱۸.۸ درصد برآورد شده است.

پیشنهاد مطالعه:‌ همه‌چیز دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57020
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x