ایستگاه خبر

به‌روزرسانی مرج اتریوم انجام شد!

به‌روزرسانی مرج اتریوم بزرگترین اتفاقی است که در این روزها جامعه ارزهای دیجیتال انتظارش را می‌کشید، و سرانجام امروز ساعت 11.20 پیش از ظهر به وقت ایران اتفاق افتاد.

به‌روزرسانی مرج اتریوم سال‌ها در حال ساخت است و قبل از انتقال نهایی شبکه اصلی به طور گسترده آزمایش شده است. طبق اطلاعات منتشرشده از بنیاد اتریوم در مدت به‌روزرسانی مرج حدود 150 توسعه‌دهنده برای رفع هرگونه مشکل احتمالی در حالت آماده‌باش قرار داشتند.

تأثیر زیست‌محیطی مرج باید قابل توجه باشد، زیرا بر اساس برآوردهای بنیاد اتریوم انتظار می‌رود شبکه جدید اثبات سهام—که در آن اعتبار سنج‌ها سکه‌‌ها را در اختیار دارند (یا نگه می‌‌دارند) و برای پردازش تراکنش‌ها پاداش دریافت می‌کنند— 99.95 درصد انرژی کل کمتری نسبت به مدل استخراج فعلی مصرف کند.

ویتالیک بوترین هم دقایقی پیش از مرج در حساب توییتری خود نوشت:

این به‌روزرسانی باعث کاهش 0.2 درصدی مصرف برق در سراسر جهان خواهد شد.

وی همچنین پس از به‌روزرسانی در توییتی نوشت:

یکی از نتایج مهم این کار، عملکرد بهتر EIP 1559 است (زیرا تعداد بلوک‌های کمتری در برابر محدودیت 2 برابری قرار می‌گیرند). تا کنون، درصد بلوک‌های کامل از 20 درصد به 10 درصد کاهش یافته است.

این اولین مورد از یک سری به‌روزرسانی‌های بزرگ برای اتریوم است که به مقیاس‌‌پذیری شبکه برای انجام تراکنش‌های بسیار بیشتر، انجام این کار با هزینه کمتر و کاهش فضای ذخیره‌سازی کلی کمک می‌کند. این به‌روزرسانی در ابتدا «اتریوم 2.0» نام داشت، اما این نام به نفع نام‌های همقافیه دیگر برای هر مرحله حذف شد: مرج (merge)، سرج (surge)، ورج (verge)، پرج (purge)، و اسپلرج (splurge).

 

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا