ایستگاه خبر

تعویق دو ماهۀ بمب سختی شبکه‌ی اتریوم

توسعه‌دهندگان هسته‌ی اتریوم طی جلسه‌‌ی روز جمعه تصمیم گرفتند تا بمب سختی شبکه را به مدت ۲ ماه به تعویق بی‌اندازند. بمب سختی کاتالیزور مهمی در مسیر به‌روزرسانی مرج (Merge) است که به مهاجرت سازوکار اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) کمک می‌کند.

این ویژگی در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) در کدهای اتریوم تعبیه شد تا بتواند اعتبارسنج‌های شبکه را به پذیرش به‌روزرسانی مِرج وادار کند. در هفته گذشته مراحل آغازین مرج در شبکه‌ی آزمایشی Ropsten به اجرا درآمد.

درپی تکمیل این آزمایش و مشاهده‌ی چند نقص امنیتی و عملکردی، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند تا با ارائه‌ی یک طرح بهبود شبکه به نام EIP-5133 اعمال بمب سختی را تا آگوست (مرداد) به تعویق انداخته و چالش‌های موجود را برطرف کنند. گفتنی است این رویداد تا کنون ۵ مرتبه‌ی دیگر به تعویق افتاده است.

تعویق دو ماهۀ بمب سختی شبکه اتریوم

همانطور که در خبرها خواندیم ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، در یک مراسم مطبوعاتی از احتمال تاخیر در اجرای به‌روزرسانی مرج خبر داد و سخنان وی توسط Preston Van Loon، توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزاری اتریوم، نیز تایید شد. بنیاد اتریوم نیز تاکنون تاریخ مشخصی برای انجام این طرح مهم اعلام نکرده است. Ben Edgington، یکی دیگر از توسعه‌دهندگان هسته‌ی اتریوم، نیز در جلسه‌ی روز جمعه اظهار امیدواری کرد که تاخیر در اجرای بمب سختی شبکه موجب تعویق در تکمیل به‌روزرسانی مرج نشود.

پیشنهاد مطالعه: آربیتروم (Arbitrum) چیست؟ افزایش سرعت شبکه اتریوم با راهکار آربیتروم

Source

https://coiniran.com/?p=57344
دکمه بازگشت به بالا