ایستگاه خبر

توقف ارتقای Constantinople اتریوم در شبکه آزمایشی  Ropsten

آیا ارتقا Constantinople اتریوم موفقیت آمیز خواهد بود؟ در اواخر نوامبر تا چه حد انتظارات برآورده خواهد شد؟

توقف ارتقای Constantinople اتریوم در شبکه آزمایشی Ropsten

به روز رسانی ۱۳ اکتبر: ایجاد بلوک در شبکه آزمایشی Ropsten برای نمایش تراکنش های بدون هزینه اتریوم ادامه پیدا می کند و این نشانگر آن است که فعال سازی Constantinople ممکن است با شکست مواجه شده باشد.

به روز رسانی ۱۳ اکتبر: بلوک ۴۲۳۰۰۰۰ استخراج شد بدون آنکه اثری از تراکنش های بدون هزینه باشد.

شبکه آزمایشی اصلی اتریوم یعنی Ropsten در حال حاضر متوقف شده است. کد مربوط به انشعاب سخت (hard fork) قریب الوقوع اتریوم به نام Constantinople قرار بود که در Ropsten و در بلوک ۴۲۳۰۰۰۰ فعال شود اما بنا به گفته برخی سایت های تحقیقی در زمینه بلاک چین، شبکه Ropsten در بلوک ۴۲۹۹۹۹۹ متوقف شده است.

Afri Schoedon از مدیران اتریوم، توضیح داده که این مسئله از فقدان استخراج گر در شبکه Ropsten نشات می گیرد و این فقدان باعث می شود که بلاک چین ارتقاء داده شده جدید به پیش نرود. بنا به گفته Schoedon، این حقیقت که همه کلاینت ها گیر کرده اند، می تواند به این معنی باشد که هنوز هیچ بلوک معتبر Constantinople موجود نیست و این بهانه ای به دست توسعه گران اتریوم می دهد تا نود های Ropsten یا سرور های کامپیوتری را دوباره بارگذاری کنند.

توقف ارتقای Constantinople اتریوم در شبکه آزمایشی  Ropsten
ethereum-constantinople

در دسترس نبودن تعدادی از توسعه دهندگان

 

افراد زیادی موافق این نظر هستند و شروع به تلاش برای حل این مسئله کرده اند. Peter Szilagyi نیز تایید کرده که عدم شروع استخراج به دلیل فراهم نبودن دسترسی به بعضی از توسعه دهندگان است و به همین دلیل Schoeden استدلال کرده که آخر هفته ها زمان خوبی برای بیرون دادن Constantinople بر روی Ropsten نیست.

در حال حاضر، شبکه آزمایشی Ropsten هنوز متوقف است و توسعه دهندگان اصلی فعالانه در حال کار برای ایجاد استخراج گر خودشان هستند تا Constantinople را مدیریت کرده و بلاک چین Ropsten را به پیش ببرد. هنوز مشخص نیست که تاخیر پیش آمده بر کل فرآیند ارتقاء Constantinople تاثیرگذار خواهد بود یا نه.

تاریخ راه اندازی انشعاب سخت

 

بنا به گزارش CoinDesk، توسعه دهندگان اتریوم اواخر نوامبر را به عنوان تاریخ راه اندازی Constantinople تعیین کرده اند که اجرای آن تغییراتی را برای شبکه اتریوم در پی خواهد داشت که از مناقشه آمیز ترین این تغییرات، کم شدن پاداش استخراج برای هر بلوک می باشد.

بیشتر بخوانید: انشعاب (fork)؛ مفهوم کلیدی و مهم تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

Ropsten ابزار مفیدی است که در اختیار توسعه دهندگان اتریوم است و با ایجاد محیطی شبیه سازی شده به بررسی اجرای کد جدید کمک می کند. انشعاب سخت سال گذشته یعنی Byzantium حدود یک ماه در Ropsten تست شد و بعد از آن بود که در شبکه اصلی اتریوم انتشار یافت.

توقف ارتقای Constantinople اتریوم در شبکه آزمایشی Ropsten
ethereum-constantinople

نظر شما چیست؟ این انشعاب سخت عاقبت به کجا می انجامد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه: دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

 https://coiniran.com/?p=25022
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x