ایستگاه خبر

مؤسس اتریوم با افزایش کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم موافق نیست

دیدگاه اصلی بازار حاکی از تحول اتریوم به عنوان عاملی منحصر به فرد برای تسویه‌حساب‌های مالی است. با این حال، ویتالیک بوترین با این روایت موافق نیست و به ایده «رایانه جهانی» می‌پیوندد. به بیان ساده‌تر، کارمزد بالا برای یک شبکه بلاکچین با تقاضای محدود از اهمیت زیادی برخوردار است. در غیر این صورت، در صورت عرضه با ازدحام بالا، کاربران برای تأمین امنیت مالی به تورم دائمی وابسته می‌شوند. در یک اقتصاد رو به رشد، تورم یک ویژگی بارز مثبت است که زمینه را برای رشد بیشتر فراهم می‌کند. از این رو انگیزه اعتباردهندگان و کاربران از پاداش ناشی از استخراج (در نهایت کارمزد) یا تورم خواهد بود.

||بیشتر بخوانید: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی‌ها||

چشم انداز ساختن بلاکچین برای توانمند سازی رایانه جهانی، وضعیتی متناقض را برای اتریوم به وجود می‌آورد. با این حال، ویتالیک خاطرنشان می کند که این فقط یک مرحله کوتاه است. او می‌گوید:
«هیچ کس افزایش کارمزد را نمی‌پذیرد. قطعاً از بالا رفتن کل کارمزدها خوشحالیم اما از افزایش تک به تک کارمزدها خیر.»

ویژگی‌های پیش‌بینی‌شده برای Ethereum 2.0،  انواع معاملات با کارمزد کم را امکان‌پذیر می‌کند. با این حال، دغدغه‌های مربوط به امنیت و مقیاس‌پذیری آن هنوز جدی است.

به روزرسانی Ethereum 2.0
اجرای شبکه آزمایشی Medella جدیدترین به روزرسانی در مسیر اجرای کامل Ethereum 2.0 بود. بنا بر گزارش‌ها، در ابتدا نقص یا عیبی در این شبکه رخ داده بود. با این حال‌، به نظر می‌رسد اکنون همه چیز به درستی کار می‌کند. اجرای موفقیت آمیز Medella سرانجام راه را برای راه اندازی شبکه اصلی Beacon هموار می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40858
دکمه بازگشت به بالا