ایستگاه خبر

اجرای ETF مشروط بر عدم دستکاری قیمت در صرافی های رمز ارز

آیا با وجود دستکاری های قیمت که گاها در صرافی های رمز ارز دیده می شود، امکان اجرای ETF است؟ چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

SEC می گوید زمانی ETF در مورد رمز ارز ها اجرایی می شود که در صرافی ها دستکاری قیمت صورت نگیرد

Jay Clayton ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) ابراز داشت تا زمانی که موضوع دستکاری قیمت در صرافی های رمز ارز مطرح باشد، ETF قابل تصویب نیست. او اظهار کرد که دستکاری قیمت با نوسانات فرق دارد و باید تریدر های خرد، قیمت های واقعی را مشاهده کنند و در این میان نگرانی هایی در مورد محافظت و نگهداری از دارایی ها نیز مطرح است. Clayton که می گفت اظهاراتش نظرات شخصی خود اوست و ربطی به SEC ندارد در جواب به سوال در مورد اینکه آیا ICO ها مشمول قوانین اوراق بهادار می شوند یا نه، بیان داشت که وقتی فرد توکنی را ارائه می دهد و آن را به عموم می فروشد دقیقا مانند اوراق بهادار عمل کرده و این کار مشمول قوانین اوراق بهادار خواهد شد.

اجرای ETF مشروط بر عدم دستکاری قیمت در صرافی های رمز ارز
etf-against-manipulation

ابهامات زیاد در فضای ICO ها

و این گونه ادامه داد که در مورد بعضی از ICO ها ابهامات زیادی وجود دارد؛ در حالی که بعضی از آنها نیز شفاف هستند و مشکلی ندارند. او توصیه ای را به برگزارکنندگان ICO کرد و ابراز داشت که آنچه به SEC می گویند و آنچه برای عموم منتشر می کنند، نباید تفاوت داشته باشد. او همچنین در باره اعلامیه ای که در مورد دو استارت آپ متخلف بیرون داده شده بود، مورد سوال قرار گرفت و بیان کرد که این استارت آپ ها ملزم به پرداخت جریمه شده اند که این پرداخت جریمه درمانی مقطعی است و در آینده قوانین جدیدتر و کامل تری در این باره وضع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: قانونی سازی بیت کوین و رمز ارز ها در کشور های مختلف جهان چگونه است؟

او خاطرنشان کرد که بعضی از استارت آپ ها سعی می کنند که قوانین اوراق بهادار را دور بزنند و این که بعضی از توکن ها برای پول شویی مورد استفاده قرار می گیرند که تمامی این توکن ها تا زمانی که تخلفات آنها ثابت شود، مشمول قوانین اوراق بهادار می باشند و نباید از این قوانین تخلف کنند.

نظر شما چیست؟ آیا منظور کردن قوانین اوراق بهادار در مورد توکن های ICO ها عادلانه است یا نه؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.Sources

coindesk.comcointelegraph.com

https://coiniran.com/?p=26075
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x