ایستگاه خبر

تدوین سیستم رای گیری EOS بر اساس بلاک چین با حدود ۲۰۰ میلیون کاربر

حساب پس اندازی با ارزش تقریبی ۱۹۲ میلیون دلار روی بلاک چین EOS وجود دارد. با این حال هنوز سیستمی برای تخصیص این بودجه وجود ندارد!

حسابی روی بلاک چین EOS با توکن هایی به ارزش ۳۵ میلیون دلار وجود دارد که هیچ کس نمی تواند آن را تصاحب کند و موجودی این حساب دائما در حال رشد است. با گذشت ۱۲ ماه از تولد بلاک چین EOS، این حساب که eosio.saving نامیده می شود، با قیمت ۴.۷۹ دلار برای هر توکن EOS تقریبا ۱۹۲ میلیون دلار ارزش دارد. در تئوری، این پول برای تامین مخارج ابتکاراتی که ممکن است برای جامعه EOS مفید باشد، ذخیره می شود. از آن جمله می توان به ایجاد فناوری های جدید، انجام رسیدگی های امنیتی، تامین مالی کنفرانس و میتاپ ها و استخدام وکلا و لابی گران اشاره کرد. اما مشکلی وجود دارد؛ در حال حاضر هیچ سیستمی برای تخصیص بودجه وجود ندارد!

EOS با حدود ۲۰۰ میلیون کاربر در حال تدوین یک سیستم رای گیری است
eos is building a voting system/ Source

شبکه بلاک چین EOS وقتی در ماه ژوئن زندگی خود را آغاز کرد هنوز ناقص بود و بسیاری از قابلیت های آن در حد همان وایت پیپر باقی مانده بود. یک جنبه کلیدی پروتکل EOS در وایت پیپر آن، تعریف فرایند حاکمیت برای اجتناب از مراحل اداری، غیر رسمی و غالبا بحث برانگیز با نتایج غیر قابل پیش بینی است. این فرایند حاکمیتی، شامل توانایی صاحبان توکن برای رای دادن بر اساس تعداد توکن هاست. اما فرایند رای گیری هنوز ایجاد نشده و سیستم حاکمیتی از زمان راه اندازی به تعویق افتاده است.

بیشتر بخوانید: TEZOS ، EOS و CARDANO غول های خفته و رقیبان احتمالی اتریوم

Daniel Keyes بنیان گذار و مدیر عامل EOS Nation در حال تشکیل تیم برای تدوین سیستم رای گیری است. همچنین گروهی که به EOS Core WPS Working Group شناخته می شود، در حال توسعه WPS (worker proposal system) است. مکانیزم WPS که در وایت پیپر EOS شرح داده شده سیستمی برای ارائه پروپوزال و رای گیری از صاحبان توکن برای تامین مالی ایده از حساب eosio.saving می باشد. کد WPS در حال حاضر منتشر شده ولی برای عملیاتی شدن باید ابتدا به رای گذاشته شود.

در حالی که اعضای گروه WPS تمایل دارند پول های حساب پس انداز برای منفعت جامعه EOS خرج شود، تعداد قابل توجهی از اعضای جامعه خواهان از بین رفتن WPS، حذف منابع مالی آن و حتی سوزاندن تمام توکن های حساب eosio.saving هستند.

 

EOS با حدود ۲۰۰ میلیون کاربر در حال تدوین یک سیستم رای گیری است
eos is building a voting system/ Source

در واقع، پولی که در حساب پس انداز وجود دارد به وسیله تورم تامین شده است که در چنین مفهومی عرضه توکن ها به طور پیش بینی پذیری افزایش می یابند. هر سال ۵ درصد از توکن ها عرضه می شوند و چهار پنجم افزایش به طور اتوماتیک وارد حساب پس انداز می شود. این پروسه که مکانیزم تامین مالی را ممکن می کند در پروتکل EOS کدگذاری شده است.

بیشتر بخوانید: مسدود کردن حساب های EOS : رفتار متمرکز در یک بلاک چین که ادعا می کند غیر متمرکز است

کار گروه مربوطه در آخرین پست وبلاگ پیشنهاد کرده است که یک میلیون توکن (حدود ۴.۸ میلیون دلار) از حساب eosio.saving برای تامین مخارج پروژه های پر منفعت همچون بدنه حاکمیتی (که محل اختلاف صاحبان توکن است)، تست های امنیتی و پورتال آنلاین برای WPS اختصاص یابد.

آنها همچنین می خواهند یک کمیته اضطراری برای ارزیابی پروژه های پیشنهادی ایجاد کنند. البته، وعده داده اند که پس از تصویب مساله اورژانسی کمیته را منحل کنند. پروپوزال های تصویب شده توسط کمیته سپس به رای عموم جامعه گذاشته خواهد شد (این کار مشابه رفراندوم است اما یک آستانه حداقلی برای مشارکت جامعه در نظر گرفته است).

EOS با حدود ۲۰۰ میلیون کاربر در حال تدوین یک سیستم رای گیری است
eos is building a voting system/ Source

Orchid Kim جامعه ساز و کاندید تولید بلاک EOSYS و عضو گروه WPS که مکانیزم رفراندوم و تخصیص پس انداز به پروژه های آتی را ایجاد کرده تنها راه بقای EOS را برآورده کردن انتظارات می داند. به نظر وی آنها نباید به Block.one متکی باشند. Block.one شرکتی است که کد پایه EOS را توسعه داد و ICO ی ۴ میلیارد دلاری را به انجام رساند ولی در راه اندازی شبکه مشارکت نکرد.

به نقل از کوین ایران و به گزارش CoinDesk آزمایش کمینه محصول پذیرفتنی برای پروپوزال رفراندوم و انجام رای گیری هفته آینده به اجرا در می آید. بدین ترتیب مشابه بحث پیرامون WPS بحثی پیرامون قانون اساسی EOS وجود دارد که در حال حاضر در وضعیت موقت است چرا که از طریق یک رفراندوم به تصویب نرسیده است.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=23740
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x