ایستگاه خبر

ایلان ماسک به دولت‌ها: لطفاً هیچ کاری نکنید!

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا روز سه شنبه گفت که دولت ایالات متحده باید از تلاش برای تنظیم بازار رمز ارزها خودداری کند. ماسک در کنفرانس کد در بورلی هیلز، کالیفرنیا گفت:

من فکر نمی‎‌کنم قانونگذاری رمز ارز را از بین ببرد، اما ممکن است دولت‌ها پیشرفت آن را کند کنند.

ماسک روی صحنه به سوالات کارا سویشر، نویسنده روزنامه نیویورک تایمز پاسخ می‌داد. کارلا پرسید که آیا دولت ایالات متحده باید در تنظیم فضای رمز ارزها مشارکت داشته باشد؟
ماسک گفت:

من می‌‌گویم آهای دولت، هیچ کاری نکن.

تسلا در اوایل سال جاری اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. ارزش این دارایی‌ها در سه ماهه دوم به دلیل افزایش قیمت بیت کوین به حدود ۲.۵ میلیارد دلار رسید. از آن زمان تا کنون قیمت بیت کوین به همراه سایر بازار رمز ارزها کاهش یافته است.
ماسک، که بارها حمایت خود را از رمز ارزها در توییتر اعلام کرده است، از پتانسیل رمز ارزها در کاهش احتمالی “خطا و تأخیر” در سیستم‌های پولی سنتی استقبال می‌کند.
اما او معتقد است که رمزارز پاسخ تمام بیماری‌های جامعه را ندارد.
ماسک می‌گوید:

من نمی‌گویم که من یک متخصص بزرگ در دنیای رمزارز هستم. من فکر می‌کنم رمزارز ارزشی دارد، اما معتقد نیستم این دومین ظهور مسیح است.

واکنش ماسک به سرکوب رمز ارزها در چین

ماسک به نقش چین در استخراج و تنظیم رمزارزها پرداخت. همانطور که در خبرها خواندیم، هفته گذشته، بانک مرکزی چین اقدامات سختگیرانه‌تری را در زمینه سرکوب رمزارزها بر شهروندان خود اعمال کرد، از جمله به‌کارگیری یک سیستم تقویت شده برای نظارت بر معاملات مربوط به رمزارزها.  ماسک گفت که این به احتمال زیاد به مسائل کلان تولید برق در کشور چین مربوط می‌شود.
ماسک می‌گوید:

بخشی از آن ممکن است به دلیل کمبود برق در بسیاری از مناطق چین باشد. در حال حاضر بسیاری از مناطق جنوبی چین دچار قطع برق تصادفی شده اند، زیرا تقاضای برق بیشتر از حد انتظار است.

او گفت:

ممکن است استخراج رمزارزها در این زمینه نقش داشته باشد.

در سطح بالاتر، ماهیت غیر متمرکز رمزارزها ممکن است برای دولت اقتدارگرای چین چالش ایجاد کند.
وی اضافه کرد:

من تصور می‌کنم رمزارزها اساساً با هدف کاهش قدرت یک دولت متمرکز ایجاد شده‌اند. و آن‌‌ها این را دوست ندارند.

 

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47698
دکمه بازگشت به بالا