ایستگاه خبر

نظرسنجی ایلان ماسک: مایلید با دوج ماشین‌های تسلا را خریداری کنید؟

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، با انتشار نظرسنجی در توییتر، از کاربران خواسته است که آیا مایلند این شرکت سازنده‌ی ماشین‌های الکترونیکی دوج کوین را برای خرید محصولاتش بپذیرد؟

دوج کوین کوین ایران

 

دوج ‌کوین فورک لایت کوین است که در ابتدا به‌عنوان یک شوخی در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد. طی سال گذشته، محبوبیت و قیمت این رمز ارز به شدت افزایش یافته است. به گفته CoinGecko، قیمت آن تقریباً ۲۲،۰۰۰ درصد به نسبت سال گذشته بیشتر شده است و در حال حاضر، از حیث سرمایه‌ی بازار چهارمین رمز ارز بزرگ جهان است و در رده‌بندی سکه‌های برتر جهان پس از بیت کوین، اتر و سکه‌ی بایننس دیده می‌شود. یک دوج کوین در حال حاضر حدود ۰.۵۳ دلار قیمت دارد و ارزش بازار آن در حدود ۶۸ میلیارد دلار است.

ماسک در چند سال گذشته یکی از طرفداران دوج کوین بوده است. در آوریل ۲۰۱۹، ماسک توییت کرد، دوج رمز ارز جذابی است و ممکن است به سکه‌ی محبوب او تبدیل شود.  سال گذشته در ماه مارس، تکنوکینگ تسلا گفت که «سگ‌ها تکان می‌خورند و آن‌ها بهترین سکه را دارند». آخر هفته‌ی گذشته، او حتی در Saturday Night Live ظاهر شد و خود را  پدر دوج (Dogefather) نامید.

تسلا از مارس سال جاری بیت کوین را به‌عنوان شیوه‌ای برایی پرداخت وسایل نقلیه خود در ایالات متحده قبول می‌کند. این شرکت همچنین قصد دارد در اواخر سال جاری این قابلیت را به خارج از ایالات متحده نیز گسترش دهد.

تسلا همچنین در ترازنامه خود بیت کوین دارد. این شرکت در فوریه سال جاری اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. ماه گذشته، تسلا در گزارش درآمد سه‌ ماه‌ اول ۲۰۲۱ خود، برای اثبات نقدینگی گفت که ۲۷۲ میلیون دلار از سهام بیت کوین خود را فروخته است.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=45612
دکمه بازگشت به بالا