ایستگاه خبر

احتمال توسعه‌ی استیبل‌کوین ملی از سوی السالوادور

به گزارش روزنامه‌ی El Faro، دولت السالوادور قصد دارد تا یک استیبل‌کوین ملی با پشتوانه‌ی دلار آمریکا را توسعه دهد. بانک مرکزی السالوادور مسئولیت صدور این استیبل‌کوین را برعهده داشته و ارزش هر واحد از آن را معادل یک دلار آمریکا اعلام نموده است.

فیلم‌های منتشر شده از جلسات خصوصی برادران رئیس جمهور السالوادور حاکی از برنامه‌ی این کشور برای عرضه‌ی یک استیبل‌کوین ملی در سال آینده دارد. برادران نجیب ابوکیله با آنکه در دولت السالوادور مقامی ندارند اما گاهی با رئیس جمهور مشورت می‌کنند.

این استیبل‌کوین به یاد ارز سابق کشور السالوادور که در سال ۲۰۰۱ با دلار آمریکا جایگزین شد، «کولون-دلار (Colón-Dollar)» نام‌گذاری شده است.

براساس آنچه روزنامه‌ی El Faro نوشته است، یک سخنگوی دولت السالوادور خبر از کنسل شدن این طرح داده است اما این روزنامه به‌نقل از یک منبع آگاه مدعی شد پروژه‌ی استیبل‌کوین ملی در مراحل انجام خود قرار دارد.

بعضی از جلساتی که این روزنامه به آنها اشاره نموده است پس از تصویب بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی السالوادور در ماه ژوئن تشکیل شده‌اند. در این جلسات مقامات ارشد دولتی، پیمانکاران خصوصی و مشاوران روابط خارجی این کشور حضور داشتند.

این دو برادر با بیان اینکه تمایل دارند تمام رمز ارزها به‌صورت پول قانونی در این کشور استفاده شوند، گفتند: «این امر نیازمند تدوین و توسعه‌ی زیرساخت‌های دولتی لازم توسط تیمی از افراد متخصص است.»

السالوادور نخستین کشوری است که قصد دارد از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی خود استفاده کند. این تصمیم باعث ایجاد نگرانی‌های متعددی از سوی موسسه‌ی سرمایه‌گذاری JP Morgan، مقامات آمریکا و حتی بانک جهانی شده است.

پیشنهاد مطالعه: شرکت های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می کنند؟

Source

https://coiniran.com/?p=46616
دکمه بازگشت به بالا