ایستگاه خبر

السالوادور ۱۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد

رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، در حساب توئیتری خود اعلام کرد که این کشور ۱۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است.

السالوادور ۲۰۰ بیت کوین خرید

بوکله اظهار داشت دولت السالوادور ۲۰۰ بیت کوین خریداری کرده است. این خرید در راستای آماده‌سازی برنامه‌های این کشور برای تبدیل این رمز ارز به ارز قانونی در ۷ سپتامبر انجام شد.

وی خاطرنشان کرد این فقط اولین خرید السالوادور است. بوکله در پیام توئیتری خود توضیح داد کارگزاران کشور با نزدیک شدن به مهلت مقرر، خرید بیشتری خواهند داشت.

احتمالاً، این سرمایه به طرح کشور مبنی بر انتقال ۳۰ دلار رمز ارز به شهروندان اختصاص می‌یابد.
با توجه به اینکه ۲.۵ میلیون کاربر کیف پول بیت کوین کشور را دانلود می‌کنند، خرید امروز تنها بخشی از راه ۷۵ میلیون دلار بیت کوین مورد نیاز برای تأمین بودجه این برنامه را پیش می‌برد.

قیمت بیت کوین پس از اعلام این خبر اندکی تقریباً ۰.۶ درصد افزایش یافت و در طول یک ساعت از ۵۱،۶۶۷ دلار به ۵۱،۹۶۵ دلار رسید.

السالوادور فردا، ۷ سپتامبر، به‌طور رسمی بیت کوین را ارز قانونی می‌کند. اگر این مهلت مورد نظر بوکله باشد، این کشور ممکن است ظرف ۲۴ ساعت آینده بیت کوین بیشتری خریداری کند.

اگرچه تصمیم این کشور برای تصویب بیت کوین با استقبال خوبی از سوی جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شده، اما واکنش‌هایی در داخل السالوادور در پی داشته است. هفته گذشته، معترضان از نوسان قیمت و استفاده از رمز ارزها در فعالیت‌های مجرمانه انتقاد کردند.

از زمانی که این خبر برای اولین بار در ماه ژوئن اعلام شد، برنامه‌های کشور برای تصویب بیت کوین به عنوان وجه قانونی در حال انجام است.

بروزرسانی: بوکله بعداً اعلام کرد که این کشور ۲۰۰ بیت کوین دیگر نیز خریداری کرده و دارایی‌های خود را به ۴۰۰ بیت کوین افزایش داده است.

 

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

 

Source

https://coiniran.com/?p=47426
دکمه بازگشت به بالا