ایستگاه خبر

افت پی در پی! از بازار توکن‌های امنیتی چه خبر؟!

روند رو به رشد بازار توکن‌های امنیتی که در سه دوره سه ماهه نخست از سال ۲۰۲۰ ادامه داشت، برای دومین ماه متوالی با افت فاحش ۴۰ درصدی در حجم ماهیانه مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، حجم بازار ماهیانه توکن‌های امنیتی که در ماه اوت به اوج خود یعنی ۲۲ میلیون دلار رسیده بود، در ماه سپتامبر تا ۹.۱۵ میلیون دلار کاهش داشت. حالا اما با فرا رسیدن اکتبر به نظر می رسد یک افت چشمگیر دیگر حجم مبادلات ماهیانه این اوراق بهادار رمز ارزی اتفاق افتاده و رکورد را تا ۵.۲۷ میلیون دلار کاهش داده است.

گزارش شده است که ۹۸ درصد تبادلات در سیستم مبادلاتی tZERO رخ داده که در مالکیت Overstock است. به نظر می‌رسد شرکت Overstock که قصد داشت با راه‌اندازی و توزیع توکن‌های سهامداری به بازار خود رونق دهد در رسیدن به هدف خود موفق نبوده است.

توکن امنیتی خود Overstock یعنی OSTKO که نیمی از بازار این توکن‌ها را در اختیار دارد، در ماه اکتبر ۱۸ درصد کاهش ارزش داشته است. حجم مبادلات آن نیز با ۲۰ درصد کاهش به ۳ میلیوون دلار در ماه رسیده است. حجم کل ارزش بازار OSTKO بالغ بر ۲۵۲ میلیون دلار است و این توکن در جایگاه ۵۳ امین رمز ارز بزرگ دنیا قرار دارد. در ابتدای ماه اکتبر قیمت این توکن ۷۰ دلار بود که اکنون به ۵۷ دلار رسیده است. در همین مدت مشابه دومین توکن بزرگ دنیای توکن‌های امنیتی، TZROP نیز ۸ درصد ارزش خود را از دست داده است.  توکن TZROP 65 رمز ارز بزرگ بازار است و اکنون ۱۸۰ میلیون دلار دارد.

با این حال به نظر می‌رسد تعداد شرکت‌هایی که قصد ایجاد توکن‌های امنیتی دارند در حال افزایش است و بازار این توکن‌ها به زودی رونق سابق خود را باز خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: دارایی مصنوعی در دیفای 

https://coiniran.com/?p=41834
دکمه بازگشت به بالا