ایستگاه خبر

ابهام و گمراه ‌کنندگی واژه «کوین‌ پایدار» از نظر بانک مرکزی اروپا

به نقل از خبرگزاری Theblockcrypto، یک گزارش جدید از بانک مرکزی اروپا خواسته است که واژه‌ی «کوین پایدار» به خاطر ابهامش اصلاح شود و یا دوباره در نظر گرفته شود.

این گزارش ۳۰ صفحه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد، بین کوین پایدار و انواع ارز موجود و همچنین انواع مختلف کوین پایدار مثل کوین‌‌های پایدار وثیقه‌دار و کوین‌های پایدار الگوریتمی، تمایز قائل شده است. در این گزارش کوین‌های پایدار با تعدادی خصوصیت بر اساس هدفی که دارند، تعریف شده‌اند.

کوین پایدار در نظر بانک مرکزی اروپا به عنوان دارایی رمزارزی، یک روش جدید پرداخت و به عنوان یک ذخیره ارزش جایگزین تعریف شده‌ است. در این گزارش منظور از کوین‌ پایدار یک واحد ارزش دیجیتال است که نوعی از هیچ ارزی نیست و به ابزار‌هایی متکی است تا نوسان قیمتش را در برابر ارز‌های دولتی موجود حداقل کند.

بر طبق متن این گزارش، اگر چه واژه «کوین پایدار» مزیت‌هایی دارد، استفاده از این لغت می‌تواند وعده‌های گمراه‌کننده‌ای درباره ثبات و پایداری به مشتریان دهد و در نتیجه آن‌‌ها را در معرض ریسک قرار دهد. ویژگی‌هایی مثل ثبات و قابلیت استفاده ذاتی کوین‌‌های پایدار به عنوان پول، نه ذاتی هستند و نه حق مخصوصی هستند که به آن‌ها اعطا شده باشد. بر عکس، این ویژگی‌ها تنها از طریق طراحی مناسب و مدیریت ریسک موثر قابل دست‌یابی هستند.

در مجموع بانک مرکزی اروپا به دنبال این است در حالی که مبانی قانونی این رمزارز‌ها پایه‌گذاری می‌شوند، واژه‌ی «کوین پایدار» نیز با یک اصطلاح علمی مناسب عوض شود تا بار معنایی مبنی بر وعده‌ی منتشرکننده در مورد ثبات، نداشته باشد.

بیشتر بخوانیم: گزارش بلاک چین در مورد مزایا و معایب کوین های پایدار (Stablecoin)

https://coiniran.com/?p=41260
دکمه بازگشت به بالا