ایستگاه خبر

جنون دوج کوین می‌تواند تهدیدی برای لایت کوین هم باشد!

یکی از تحلیلگران رمز ارز بنام لوکاس نازی (Lucas Nuzzi) در مورد حمله احتمالی علیه شبکه‌های لایت کوین و دوج کوین صحبت کرده است و مجموعه‌ای از توصیه‌های امنیتی را نیز در این میان مطرح کرده است. او اظهار داشته که شبکه دوج کوین در سال ۲۰۱۴ فاقد ماینر بوده است و  همین امر، این شبکه را در آن زمان مستعد حمله ۵۱ درصد کرد. بعدا توسعه‌دهندگان یک گواه اثبات کار فرعی را اعمال کردند و به این ترتیب ادغام استخراج دوج کوین با شبکه‌های مشابه انجام شد. روز‌های اخیر دوران جنون دوج کوین بوده است و این ارز چنین روز‌هایی را تا به حال به خود ندیده است.

راه‌حل ذکر شده در بالا از روز اول مناقشه‌برانگیز بوده است و باعث شده که استخراج دوج کوین بسیار وابسته به موجودیت‌های بزرگتر باشد. اگرچه این موضوع در گذشته چندان مهم نبود و دوج کوین خیلی جدی گرفته نمی‌شد، اما امروز و بعد از حرکت صعودی اخیر، اوضاع تغییر کرده است. بالا رفتن قیمت دوج کوین باعث شده که نرخ هش آن نیز به طور متوسط ۱۵ درصد بالا برود که این شاخص قابل اعتمادی از امنیت شبکه است. لایت کوین و دوج کوین، هر دو در برابر حملات بسیار آسیب‌پذیر هستند.

آقای نازی یک طراحی فرضی را برای این دخالت بدکارانه پیشنهاد داده است. آن شامل حمله ۵۱ درصد به لایت کوین است تا از ورود تراکنش‌های کلان به بلاک چین آن جلوگیری شود. با توجه به اینکه اخیرا قیمت دوج کوین بالا رفته است، حمله به شبکه این رمز ارز برای مهاجمان جذاب‌تر خواهد بود. او پیشنهاد می‌کند که لایت کوین و دوج کوین باید زمان تایید را افزایش دهند. اگر زمان تایید به صورت ۲۴ ساعت تنظیم شود، شروع این نوع حمله ۲ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. شبکه دوج کوین از لحاظ پیشرفت فنی چندان کامل نیست و بر همین خاطر است که لوکاس نازی بر ریسک آن تاکید می‌کند.

نظر شما چیست؟ جنون دوج کوین چه عواقبی خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43745
دکمه بازگشت به بالا