ایستگاه خبر

اتحاد دوج‌کوین و SpaceX برای اکتشاف ماه!

شرکت کانادایی Geometric Energy Corporation، که در حوزه‌ی مالکیت فکری و لاجستیک فعال است، در بیانیه‌ای از همکاری خود با SpaceX برای ارسال اولین محموله‌ی تجاری و اکتشافی به ماه خبر داد. کل بودجه‌ی این ماموریت توسط رمز ارزها تامین می‌گردد. رمز ارز انتخابی SpaceX برای جمع‌آوری بودجه‌ی این پروژه دوج‌کوین است.

Samuel Reid، مدیرعامل Geometric Energy Corporation، اظهار داشت که دوج‌کوین موفق شده است تا موقعیتش را به‌عنوان «یک واحد مبادلاتی برای کسب و کارهای فضایی در کره‌ی ماه» تثبیت نماید. از رمز ارز دوج‌کوین در بیانیه‌ی این شرکت تحت عنوان «سریع، قابل اطمینان و با تراکنش‌های امن» یاد شده است.

به اعتقاد SpaceX دوج‌کوین پیشگام در گسترش استفاده‌های کاربردی از رمز ارزها خواهد بود.

Tom Ochinero، معاون بخش فروش SpaceX، با بیان اینکه این ماموریت نه‌تنها قدرت رمز ارزها را در خارج از زمین نشان می‌دهد، بلکه «بنیان‌گذار تجارت بین‌سیاره‌ای» نیز خواهد بود.

اتحاد دوج‌کوین و SpaceX برای اکتشاف ماه!

هیاهوی دوج‌کوین در رسانه‌ها

هیجان کاربران و سلبرتی‌ها این رمز ارز را به تیتر اول بسیاری از اخبار دنیای کریپتو تبدیل نموده است.

محبوبیت این آلتکوین حتی از اتریوم، بیت‌کوین و ارزشش حتی از برخی موسسات مالی بزرگ نیز سبقت گرفته است. اما این شور و اشتیاق نیز نتوانسته است از نوسان بالای قیمت و بدبینی‌هایی که این رمز ارز را احاطه نموده بکاهد.

پیش از حضور ایلان ماسک در اجرای دو شب پیش برنامه‌ی SNL، قیمت دوج‌کوین با استقبال خرید سرمایه‌گذاران افزایش یافت. اما پس از آنکه ماسک این رمز ارز را یک «کلاه‌برداری» خواهند، ارزش آن دچار ریزش گشت. با قرارگرفتن در این روند نزولی، میزان نقدینگی دوج‌کوین در بسیاری از صرافی‌ها تقریبا به ۲۸۰ میلیون دلار رسید.

هنوز مشخص نیست که اتحاد دوج‌کوین با SpaceX در سفر اکتشافی ماه قادر خواهد بود این رمز ارز را به پیشگام دنیای کریپتو در فضا بدل سازد، یا این ماموریت تنها قطعه‌ی دیگری از پازل رسانه‌ای این آلتکوین است.

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

Source

https://coiniran.com/?p=45587
دکمه بازگشت به بالا