ایستگاه خبر

صرافی کوین بیس متهم به تبعیض جنسیتی و نژادی است!!

داده‌های به دست آمده از حقوق‌های پرداخت‌شده به کارکنان صرافی کوین بیس در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که این صرافی به زنان و سیاه‌پوستان حقوق کمتری پرداخت کرده است. اینک این صرافی واقع در سان فرانسیسکو با اتهاماتی در زمینه تبعیض جنسیتی و نژادی روبرو شده است. خبر‌های مربوط به حقوق‌های ناعادلانه کارمندان زن و سیاه‌پوست این صرافی از طریق تحلیل داده‌های پرداختی داخلی این صرافی رمز ارز فراهم شده است.

بنا به گزارش نیویورک تایمز، این صرافی به کارمندان سیاه‌پوست خود تقریبا ۷ درصد کمتر از سفید‌پوست‌ها حقوق داده است که این ۷ درصد به معنی یک اختلاف قیمت ۱۱۵۰۰ دلاری است. این گزارش همچنین اظهار داشته که تبعیض جنسیتی و نژادی در کوین بیس از بسیاری از جا‌ها در جهان فناوری بیشتر است. داده‌های بدست آمده از این صرافی مربوط به سال ۲۰۱۸ هستند و شامل داده‌های حقوقی ۸۰ درصد از کارمندان این صرافی هستند.

این اولین بار نیست که چنین اتهاماتی به نسبت کوین بیس مطرح می‌شود و این صرافی در ماه نوامبر نیز با اتهامات مشابهی روبرو شد. این اتهامات در ارتباط با مدیریت کارمندان سیاه‌پوست این صرافی بود. اگرچه مدیران این صرافی رمز ارز ابراز داشته‌اند که شکایت‌ها مربوط به تعداد کمی از کارمندان این صرافی بوده است اما داده‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهند.

مدیر ارشد بخش منابع انسانی این صرافی در نامه‌ای به کارمندان اظهار داشته که صرافی کوین بیس سعی کرده است که پرداختی‌های مساوی برای کار مساوی را به یک ضرورت تبدیل کند و این رویکرد از زمانی که داده‌ها در سال ۲۰۱۸ منتشر شدند تا به حال ادامه داشته است.

قبل از انتشار این گزارش از جانب نیویورک تایمز در ماه نوامبر، ۵ درصد از کارمندان کوین بیس این صرافی را ترک کرده بودند و دلیل این امر این بود که این صرافی از کارمندان خود خواسته بود که یا موضع غیرسیاسی مدیرعامل کوین بیس را بپذیرند و یا این صرافی را ترک کنند. اخبار اخیر در مورد این صرافی از سیستمی مشکل‌زا حکایت دارد که به این زودی‌ها درست نخواهد شد.

Source

https://coiniran.com/?p=42875
دکمه بازگشت به بالا