ایستگاه خبر

ناپدید شدن 75 صرافی رمز ارزی از ابتدای سال 2020

در سال جاری میلادی تاکنون حداقل 75 صرافی رمز ارزی به دلیل حملات هکری و یا اسکم بودن تعطیل شده‌اند و برخی نیز به سادگی ناپدید شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف 5 تا از این صرافی‌ها پروژه‌های از پیش اسکم بوده‌اند. به این معنی که قصد آنها از ابتدا کلاه‌برداری بوده است. چهار صرافی نیز در طی این ماه‌ها هک شده‌اند. صرافی‌های نظیر Altsbit، Nerae از جمله پرچمداران صرافی‌های هک شده در سال 2020 هستند.

این خبرگزاری که به نتایج یک پروژه تحقیقاتی در  Crypto Wisser Exchange Graveyard استناد می‌کند، گزارش داده است که 31 صرافی به صورت داوطلبانه بسته شده اند و 34 صرافی نیز بدون ارائه هیچگونه توضیحی ناپدید شده‌اند. صرافی‌های آلمانی NLexch و Chilean Chilebit پرچمدار صرافی‌هایی هتسند که توسط مقامات دولتی بسته شده‌اند.

می‌توان دلایل بسته شدن صرافی‌های رمز ارزی کوچک را بررسی کرد. رشد صنعت DeFi و توسعه صرافی‌های رمز ارزی غیرمتمرکز در سال 2020 از عوامل اصلی شکست خوردن صرافی‌های رمز ارزی کوچکتر بوده است.

فشار نهادهای قانونی نیز در سال 2020 فزاینده بوده است. اگرچه این فشارها از ابتدای بازار رمز ارزها نیز وجود داشته است. بسیاری از صرافی‌ها نتوانسته اند خود را با این فشارهای قانونی همگام کنند. هک و پروژه‌های کلاه‌برداری نیز از جمله دیگر علل بسته شدن این صرافی‌ها قلمداد شده اند.

آینده دو صرافی بزرگ BitMEX و  KuCoin نیز ابری و بهم به نظر می‌رسد. هفته پیش دادستانی آمریکا علیه مدیر اجرایی صرافی BitMEX اعلام جرم کرد. بر همین اساس شرکت امنیتی Chainalysis خرید فروش رمز ارز در این صرافی را دارای ریسک بسیار بالا توصیف کرده است. این موسسه پژوهشی امنیتی با هشدار به مشتریان نهادی این صرافی ارزش بیت‌کوین‌های خارج شده از BitMEX در روزهای اخیر را 500 میلیون دلار تخمین زده است. صرافی سنگاپوری KuCoin نیز 200 میلیون دلار از دارایی‌های مشتریان خود را در یک حمله هکری از دست داده است.

گفتنی است که صرافی‌های رمز ارزی تنها شرکت‌هایی نیستند که به طور غیرمنتظره ای ناپدید می‌شوند. تاکنون بیش از 2000 آلتکوین و توکن موجود بوده که دیگر نیستند.

بیشتر بخوانید: صرافی یونی سوآپ و معرفی توکن UNI

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا