ایستگاه خبر

طرح‌های فیسبوک برای عرضه‌ی جهانی استیبل کوین

دیم (Diem) پروژه استیبل کوین فیسبوک اعلام کرد که در جدیدترین طرح بلندپروازانه‌ی بین‌المللی خود، به دنبال راه‌اندازی یک کوین پایدار با پشتیبانی دلار آمریکاست. این پروژه که پیش از این با نام Libra شناخته می‌‌شد، در نظر دارد این استیبل کوین را به عرضه‌ی جهانی برساند.

انجمن Diem که این پروژه را هدایت می‌کند، گفت که دفتر مرکزی خود را از سوئیس به ایالات متحده منتقل کرده است و درخواست خود را برای مجوز سیستم پرداخت از مقامات مالی سوئیس پس خواهد گرفت.

Diem اکنون در حال تلاش برای ثبت به‌عنوان تجارت خدمات پولی در شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN)، بخش وزارت خزانه‌داری ایالات متحده است.

راه‌اندازی آزمایشی این استیبل کوین با بانک سیلورگیت کالیفرنیا در ارتباط است، هرچند که Diem هنوز تأیید نکرده است که این روند در جریان باشد.

به گفته Diem: «ما به اجرای یک سیستم پرداخت ایمن برای مصرف‌کنندگان و مشاغل متعهدیم که پرداخت‌ها را سریع‌تر و ارزان‌تر انجام می‌دهد.»

سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس تأیید کرد که Diem قصد لغو درخواست مجوز خود را دارد:

«Diem در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سیستم پرداخت از ایالات متحده در مرحله اول است زیرا در ابتدای این پروژه بر ایالات متحده آمریکا به عنوان بازار هدف خود متمرکز خواهد شد.»

برنامه‌های استیبل کوین فیسبوک یا همان Libra در آن زمان، در ژوئن ۲۰۱۹ رونمایی شد، بخشی از اهداف استراتژیک این شرکت برای گسترش در بخش پرداخت‌های جهانی است.

این امید وجود داشت که Libra به‌عنوان نوعی پرداخت دیجیتال بومی در اکوسیستم فیسبوک، امکان انجام معاملات بین مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را فراهم کند.

 

پیشنهاد مطالعه: گزارش بلاک چین در مورد مزایا و معایب کوین های پایدار (Stablecoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=45730
دکمه بازگشت به بالا