ایستگاه خبر

اضافه شدن خدمات صرافی غیرمتمرکز Uniswap در بستر وام دهی Dharma

بنا بر خبرگزاری theblockcrypto، بستر وام دهی رمزارز Dharma روز پنجشنبه اعلام کرد که از تمام توکن‌‌های لیست شده در نسخه ۲ صرافی غیرمتمرکز Uniswap پشتیبانی می‌کند. این ترکیب در دسترس هر فردی با یک تلفن هوشمند قرار دارد.

یونی سوآپ یک صرافی توکن خودکار بر بستر اتریوم است. بنا بر آخرین گزارش پژوهش صنعت DeFi از موسسه TokenInsight، این صرافی با راه‌اندازی پروتوکل Uniswap V2 توانسته است از ماه ژوئن تا کنون ۲۴ درصد از سهم بازار صرافی‌های غیرمتمرکز را بدست آورد. این صرافی در سال ۲۰۲۰ بیشترین حجم معاملات، بیشترین تعداد تراکنش و بیشترین تعداد کاربران روزانه را داشته است.

این ویژگی به معنای جذب ورودی‌های جدید به DeFi و ایجاد یک رابط کاربری کامل‌‌تر برای این صنعت است. علاوه بر امکان مبادله و تعویض بیش از ۲۰۰۰ توکن، دارای نمودار‌های قیمت و هشدار‌های قیمت است و در آینده شامل سفارش‌های حد قیمت بدون اعتماد خواهد شد. این نسخه همچنین به کاربران آمریکایی اجازه می‌دهد تا از طریق کارت اعتباری خود تا حداکثر مبلغ ۱۰۰۰ دلار در هفته را سپرده‌گذاری کنند.

برندان فارستر بنیان‌گذار Dharma Labs می‌گوید این شرکت به دنبال ایجاد تعادل بین ماهیت بدون مجوز سرمایه‌گذاری و شناخت از خطرات و ریسک‌های موجود است. وی افزود:

“بستر Dharma اکنون از سه کارکرد اصلی پول پشتیبانی می‌کند. پس‌انداز و بازده از طریق ترکیب با Compound، سرمایه‌گذاری و معامله از طریق Uniswap و پرداخت‌های فرد به فرد در این بستر ممکن است. برنامه می‌خواهد که مطابق با صفت «بدون اعتماد» مالی غیرمتمرکز ، هم کاربر پسند و هم غیر حضانتی باشد.

به مانند مدل کسب و کار برنامه رابین هود در بازار معاملات سهام که یک مدل بدون کارمزد است، Dharma نیز تا ۳۰ آگوست هزینه تراکنش شبکه اتریوم را به جای کاربران خود می‌پردازد. در واقع تا زمان انتشار نسخه تجاری جدید، این بستر وام دهی، هزینه‌های گاس کاربران را تقبل کرده است. هزینه‌های تراکنش اتریوم در هفته‌های اخیر به بیشترین سطح تاریخ خود رسیده که دلیل اصلی آن تقاضای فزاینده برای محصولات مالی غیرمتمرکز است.

این بازار تنها با چند ده هزار کاربر و ۳.۸ میلیارد دلار ارزش قفل شده، هنوز کوچک است. برای این که این بخش پتانسیل خود را برای کنار زدن سیستم‌های وام دهی قدیمی و در کل بانک‌داری سنتی بشناسد، به شدت به یک دروازه کاربر پسند نیاز دارد.

بیشتر بخوانیم: مقدمه ای بر صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi)

https://coiniran.com/?p=40382
دکمه بازگشت به بالا