ایستگاه خبر

28 میلیون دلار از کیف پول‌های گرم Deribit به سرقت رفت

دریبیت (Deribit) به تازگی در توییتی اعلام کرد هکرها 28 میلیون دلار سرمایه مشتریان را از کیف پول‌های گرم این شرکت به سرقت برده‌اند. طبق رشته توییت شرکت Deribit، این حمله هکری در اول نوامبر 2022 (10 آبان) اتفاق افتاد.

28 میلیون دلار سرمایه ازدست‌رفته در حمله اخیر

دریبیت در ادامه مدعی شده است که این شرکت از طریق صندوق ذخیره اضطراری خود خسارت وارده را جبران خواهد کرد، به این معنی که صندوق بیمه تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. هکرها در این حمله کیف پول‌های گرم بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین USDC را هدف قرار دادند. این کیف‌ پول‌ها از زمان حمله برای تحقیقات بیشتر زیر نظر محققان هستند.

Deribit توییت کرد:

کیف پول گرم Deribit به خطر افتاده است، اما وجوه مشتریان امن است و ضررهای کاربران توسط ذخایر شرکت پوشش داده می‌شود. کیف پول گرم ما اوایل عصر امروز، درست قبل از نیمه‌شب UTC در تاریخ 1 نوامبر 2022 به مبلغ 28 میلیون دلار هک شد.

دریبیت 99 درصد از تمام وجوه کاربران را در کیف پول‌های سرد خود مدیریت می‌کند. طبق این توییت، این هک مخرب بر فایربلاک و سایر آدرس‌های ذخیره‌سازی سرد تأثیری نداشته است. Deribit برای انجام تحقیقات بیشتر و جلوگیری از خسارات بیشتر حملات سایبری، تمامی تراکنش‌ها، از جمله سپرده‌ها و برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورده است.

این شرکت همچنین در این توییت مدعی شد که هنوز از نظر مالی در وضعیت باثباتی قرار دارد تا به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهد تا زمانی که این مشکل را حل کند. Deribit کاربران را از ارسال وجوه به کیف پول‌های گرم خود تا زمان بررسی‌های بیشتر این کیف پول‌ها منع کرد.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سرد و گرم چه تفاوتی با هم دارند؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا