ایستگاه خبر

عملکرد توکن‌های DeFi در ماه نوامبر از بیت کوین بهتر بوده است!

بیت کوین در بالاترین سطح خود به سر می‌برد و امسال بازدهی چشمگیری داشته است اما این در حالی است که در ماه نوامبر بسیاری از توکن‌های DeFi سه برابر شدند.

رونق DeFi هنوز به پایان نرسیده است. مسلماً تعداد زیادی از توکن‌های DeFi که در این مدت عرضه شدند در یک حباب قیمتی وارد بازار شدند، اما در ماه نوامبر بسیاری از آنها برتری خود را نسبت بیت کوین حفظ کردند.

در ماه نوامبر، بیت کوین با صعود از ۱۳۸۰۰ دلار به بالاترین قیمت ۱۹،۰۰۰ دلار در پایان ماه، کمتر از ۴۰٪ سود داشت. انتظار می‌رود جهش منتهی به بالاترین قیمت قبلی خود یعنی ۲۰K $ از سه سال پیش، باعث تقویت بازار و خوش‌بینی عمومی شود که برای بیش از دو سال از دست رفته است.

|| بیشتر بخوانید: دیفای (DeFi) و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکن ||

توکن‌های DeFi با عملکرد بهتر
Ceteris Paribus از تحلیلگران این صنعت، با استفاده از شاخص DeFi Messari، سودها را در ماه نوامبر تقسیم‌بندی کرد. نتایج نشان داد که ۱۸ تا از توکن‌های DeFi از بیت کوین بهتر عمل کرده‌اند.

حتی اتریوم نیز با رسیدن به بالاترین سطح ۳۰ ماهه خود در ماه گذشته تقریبا ۵۳ درصد سود کسب کرده است.

بهترین عملکرد طبق آن لیست متعلق به SUSHI است که تا پایان ماه اکتبر ۳۰۰٪  رشد کرده است. رشد ۲۰۰ درصدی توکن جدید  Aave در این دوره نیز قابل توجه است و YFI Finance Yearn نیز با ۱۶۰٪ رشد. در این لیست قرار دارد.

با این حال، لازم به ذکر است که بسیاری از این توکن‌های DeFi هنوز از بالاترین میزان خود در سال جاری فاصله دارند در حالی که بیت کوین در حال حاضر فقط ۴٪ از بالاترین سطح خود فاصله دارد.

ارزش کل قفل‌شده DeFi در بالاترین اوج
طبق Defipulse، ارزش کل قفل شده در کل پروتکل‌های DeFi ذکر شده در بالاترین سطح تاریخی، و کمی کمتر از ۱۵ میلیارد دلار است. از ابتدای ماه نوامبر، ارزش کل قفل شده حدود ۳۲٪ افزایش یافته و از ابتدای سال ۲۰۲۰، ۲۱۰۰٪ افزایش یافته است.

Source

https://coiniran.com/?p=42425
دکمه بازگشت به بالا