ایستگاه خبر

موفقیت چشمگیر پروتکل Tranchess تنها در دو ماه!

پروتکل Tranchess ، پلتفرم مدیریت دارایی‌های غیرمتمرکز مالی (DeFi) با تمِ شطرنج، از زمان آغاز به کار خود در ماه ژوئن به یک موفقیت بزرگ رسیده‌ است.

محبوبیت این پروژه مالی غیر متمرکزِ شرکت Three Arrows Capital با سرمایه کل قفل شده در آن (TVL)  قابل تشخیص است. سرمایه کل قفل شده شرکت در این مدت به‌سرعت به بیش از ۱.۱ میلیارد دلار رسیده است.

سرمایه کل قفل شده، به تعداد دارایی‌های موجود در یک پروتکل معین اشاره دارد و یک روش کلی برای تعیین محبوبیت پروتکل‌های غیرمتمرکز مالی است.

داده‌ها نشان می‌دهد که در زمان نگارش این خبر، TVL برای بیشتر پروتکل‌های DeFi از مرز ۱۵۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. برای یک صنعت تقریباً دو ساله بد نیست. این طور فکر نمی‌کنید؟

رتبه‌بندی در پیوند DeFi Llama نشان می‌دهد که پروتکل Tranchess از یک رتبه مبهم به رده ۲۶ در لیست رسیده است و همچنان از نردبان این رده‌بندی بالا می‌رود. تنها دو روز قبل‌، Tranchess  در رتبه ۳۸ قرار داشت و در حال حاضر از پروژه‌های مشهورتر مانند Bancor ،Cream Finance  و Alpaca Finance عقب‌تر نیست.

دنی چانگ، بنیانگذارTranchess، روز پنجشنبه به واحد خبرگزاری CoinDesk گفت:

رشد خارق العاده TVL برای پروژه ما نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به شدت به سیستم توکن‌محوری که راه‌حل‌های مختلف برای مدیریت ریسک مالی ارائه می‌دهد، جذب می‌شوند.

او افزوده است:

افراد با داشتن ذهنیت‌های مختلف از ریسک‌های موجود برای مدیریت دارایی‌های دیجیتالی خود به روشی ایمن‌تر و ساده‌تر نیاز دارند.

پروتکل Tranchess تقریباً یک سال در مرحله توسعه بود تا اینکه در ۲۴ ژوئن از طریق زنجیره هوشمند بایننس راه‌اندازی شد، اکوسیستمی که توسط این غول صرافی‌های رمز ارزی برای برنامه‌های تازه متولد شده در حوزه DeFi، که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کنند، طراحی شده است.

پلتفرم Tranchess همه مزایای DeFi معمولی را بعلاوه یلد فارمینگ (Yield Farming)، کسب سود از طریق سپرده‌گذاری (Staking) و مبادله غیر متمرکز (Swapping) ارائه می‌دهد، اما در کنار این‌ها، سرویس کاملاً متمایزی هم دارد. این سرویس ساختاری منحصربفرد از ماتریس ریسک / بازده یک صندوق ویژه ارائه می‌دهد که یک دارایی رمز ارزی خاص را ردیابی می‌کند. در حال حاضر این محصول متمرکز بر بیت کوین است اما انتظار می‌رود در آینده تعداد بیشتری از رمز ارزها به آن اضافه شوند.

این پروژه در ماه جولای با سرمایه ۱.۵ میلیون دلار به رهبری Three Arrows Capital و Spartan Group و با مشارکت سرمایه‌گذاران شاخصی از جمله Binance Labs ،Longhash Ventures و IMO Ventures راه‌اندازی شد.

پیشنهاد مطالعه: منظور از yield farming در دیفای چیست؟ معرفی مهمترین پروتکل‌ها

Source

https://coiniran.com/?p=47230
دکمه بازگشت به بالا