ایستگاه خبر

کمیسر SEC: فعالیت‌های DeFi باید تحت نظارت باشد!

هستر پیرس (Hester Pierce) در خط مقدم قرار دارد و از شفافیت قانونی در فعالیت‌های DeFi دفاع می‌کند. از نظر وی، این موضوع فرصت بهتری برای DeFi است تا به صورت عادلانه و منصفانه با بازارهای مالی متمرکز رقابت کند.

DeFi در تنظیم مقررات یک چالش محسوب می‌شود
هستر در سخنرانی «تجارت اتمی» نظرات خود را درباره‌ی تنظیم مقررات و اقتصاد دیجیتال در یک گردهمایی در دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن اعلام کرد.
در اوایل سال جاری، وی اشاره کرد که SEC هنگام برخورد با DeFi رویکردی عملی دارد. فضای DeFi مخصوصاً در زمان شیوع ویروس کرونا رشد سریعی داشته است. به دنبال آن، سایر بخش‌های موجود در فضای کریپتو نیز مورد توجه سرمایه‌گذاران خرد و مؤسسات قرار گرفت. DeFi در حال حاضر در پلتفرم‌های خود ۳۵.۵۸ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده دارد.
با این وجود، این محبوبیت فرصتی را برای تعداد بیشتری فعالان متخلف برای پیوستن به این عرصه ایجاد کرده است. کلاهبرداری در DeFi و Uniswap در حال افزایش است و پیوسته منجر به خسارات قابل توجه سرمایه‌گذاران می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: دیفای (DeFi) و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکن

SEC، در میان سایر نهادهای نظارتی، معتقد است که کمبود مقررات در امور مالی غیرمتمرکز ریشه‌ی همه‌ی کلاهبرداری‌ها است. علاوه بر این، آنها اعتقاد دارند محیطی که کاملاً تحت نظارت باشد کلید دستیابی پذیرش عمومی رمزارزهاست.
با این حال، پیرس اظهار داشت که ماهیت غیرمتمرکز و مبهم فعالیت‌های DeFi یک چالش مهم در تنظیم مقررات است. در آن زمان، وی توضیح داد که نقش یک تنظیم‌کننده به آنچه که باید تنظیم شود بستگی دارد.

SEC مصرّ است
با ارجاع به آخرین مسئله‌ای که پس از شکستن قیمت سهام GameStop با آن روبرو شده‌اند، پیرس تصمیمات سختی را که باید در شرایط مختلف مالی بگیرند توضیح داد. در همان زمان، وی اظهار داشت که DeFi راهی عالی برای آزمایش توانایی تنظیم مقررات در محافظت از سرمایه‌گذاران و بازارها است.
پیرس همچنین به مزایایی که DeFi نسبت به امور مالی متمرکز دارا است، از جمله دموکراسی، پلتفرم‌های منبع باز، دسترسی آسان‌تر، معاملات سریع‌تر، انعطاف‌پذیری و موارد دیگر، اشاره کرد.

علاوه بر این، وی پیشرفت‌های فناوری در فضای DeFi را دستیابی به موفقیت در چالش‌های نظارتی می‌داند. به این ترتیب، این فناوری دریچه‌هایی برای یافتن راه‌حلی در تنظیم مقررات DeFi باز خواهد کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44036
دکمه بازگشت به بالا