ایستگاه خبر

کامپاند از را‌ه‌اندازی یک اوراکل قیمت بدون مجوز خبر داد

پروتکل بازار پول کامپاند، در راستای تلاش برای مهاجرت به طرح جدید خود موسوم به Open Price Feed اوراکل قیمت ویژه خود را منتشر کرد.

گفتنی است اوراکل قیمت یک فید شخص ثالث و غیرمتمرکز است که داده‌های لازم برای اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند. بسیاری از پلتفرم‌های تامین مالی باز از اوراکل‌های قیمت استفاده می‌کنند تا خدمات مختلفی نظیر معاملات مارجین و اعطای وام را در اختیار کاربران خود بگذارند.

بر اساس یادداشتی که به‌تازگی در وبلاگ کامپاند منتشر شده، اجرای شبکه آزمایشی اوراکل قیمت جدید پروتکل کامپاند از ده روز گذشته آغاز شده و جزئیات آن هم‌اکنون روی گیت‌هاب در دسترس است.

بیشتر بخوانید: دیفای یا صنعت مالی غیرمتمرکز، راه کارها و چالش ها

بنابر آنچه در وبلاگ کامپاند آمده است، این پروتکل یک تجمیع‌کننده را اجرا می‌کند و کاربران می‌‌توانند در آن به واکشی داده‌ها روی قیمت‌های اعلامی بپردازند. این قیمت‌ها نیز به‌طور مستقیم از طریق API‌-های عمومی در در دسترس هستند. کامپاند همچنین یک دفترچه دائما به‌روزشونده را ایجاد کرده که به کاربران اجازه می‌دهد در هر لحظه، قیمت‌های کنونی را به زنجیره ارسال کنند.

هدف کامپاند از توسعه Open Price Feed این بوده که جامعه کاربری رمزارزها بتواند یک فید قیمت را نگه‌داری و به‌روز کرده و بر زیرساخت‌ها و رویه‌های این پروتکل متکی نباشد.

Source

https://coiniran.com/?p=40571
دکمه بازگشت به بالا