ایستگاه خبر

۲.۵ میلیون دلار تأمین سرمایه آغازین قبل از راه‌اندازی نسخه ۲ صرافی غیرمتمرکز IDEX

صرافی غیرمتمرکز ترکیبی مبتنی بر اتریوم، IDEX در یک تأمین سرمایه آغازین درست قبل از راه‌اندازی IDEX 2.0 موفق به جمع‌آوری ۲.۵ میلیون دلار شد. این مرحله توسط G1 Ventures و ‌‌‌‌Borderless Capital و با همکاری Collider Ventures و بازار پیش‌بینی اتریوم، Gnosis، انجام شد.

از این جهت این صرافی ترکیبی است که فرآیند‌های تسویه و ذخیره سازی در آن به صورت غیرمتمرکز انجام می‌شوند و از طرف دیگر اجرای معاملات و سپرده‌ها به صورت متمرکز پردازش می‌شوند.

الکس ویرن، بنیان‌گذار و مدیر ارشد این صرافی غیرمتمرکز به خبرگزاری theblockcrypto گفته است که این سرمایه اولیه برای ادامه فعالیت‌های توسعه محصول، بازاریابی و جذب کاربر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این صرافی در فرآیند راه‌اندازی یک نسخه ارتقا یافته به نام IDEX 2.0 قرار دارد. این نسخه عملکرد و توان یک صرافی غیرمتمرکز را با امنیت صرافی غیرمتمرکز ترکیب می‌کند. در واقع، این نسخه جدید به صورت مخصوص طراحی شده تا با نرم‌افزار و استراتژی‌های بازار‌گردانان و معامله‌گران الگوریتمی سازگار باشد و از این جهت به بهبود نقدینگی کمک کند.

بازارگردانان و معامله‌گران الگوریتمی و یا به عنوان یک مجموعه بزرگ‌تر، معامله‌گران پر بسامد، که قبل از این به علت هزینه‌های تراکنش بالا کنار گذاشته شده بودند، حالا می‌توانند از این صرافی جدید استفاده کنند. معامله گران پر بسامد از رایانه‌های قدرتمندی برای پردازش هزاران تراکنش در کسری از ثانیه استفاده می‌کنند و از نوسانات و اختلافات خرد در قیمت های لیست شده، درآمد کسب می‌کنند. برخی ادعا می‌کنند که آن‌ها بازار‌ها را دست‌کاری می‌کنند، از طرف دیگر بسیاری باور دارند که موجب بهبود نقدینگی و عملکرد بازار می‌شوند.

بیشتر بخوانیم: نگاهی به ریسک در صنعت غیر متمرکز مالی (DeFi)

مزیت‌‌های IDEX 2.0

ویژگی ترکیبی طراحی صرافی IDEX با راه‌اندازی نسخه دوم که پیش‌بینی می‌شود در چند هفته آینده انجام شود، بدون تغییر باقی خواهند ماند. همچنین این صرافی مدعی شده که نسخه جدید مزیت‌هایی چون زمان تآخیر کم در اجرای تراکنش، انواع سفارش پیشرفته و یک موتور تطابق با توانایی پردازش صدها هزار سفارش در ثانیه دارد.

این تأمین سرمایه درست زمانی صورت گرفت که این صرافی در حال رشد شدیدی است و در جولای امسال از مرز ۴ میلیارد دلار عبور کرد. البته صرافی Uniswap در حال حاضر با داشتن ۴۱ درصد از سهم بازار در این زمینه پیشتاز است. صرافی IDEX بعد از Curve از این نظر رتبه سوم را داراست.

الکس ویرن در پاسخ به پرسش درباره مزیت صرافی IDEX در مقابل صرافی Uniswap اشاره کرد:

“Uniswap و دیگر بازارگردانان خودکار (AMM) از طریق دور زدن بسیاری از مشکلات شبکه اتریوم به موفقیت دست پیدا کرده‌اند. اما آن‌ها این کار را با حذف دفتر سفارش انجام داده‌اند، که به ویژه برای بازارگردانان راه‌حل چندان خوشایندی نیست. نسخه جدید به کاربران و بازارگردانان این امکان را می‌دهد که همان عملکرد صرافی‌های متمرکز را داشته باشند در عین حال که همچنان غیرحضانتی باقی بمانند.”

https://coiniran.com/?p=40527
دکمه بازگشت به بالا