ایستگاه خبر

Curve Finance در پلتفرم Moonbeam راه‌اندازی شد

Curve Finance، پروتکل مالی غیرمتمرکز خود را با پلتفرم کنترل هوشمند سازگار با اتریوم در پولکادات، مون‌بیم (Moonbeam) سازگار کرده است.

Moonbeam برای توسعه زنجیره متقاطع استفاده می‌شود

اکوسیستم پولکادات با ارزش کل قفل شده‌ ۲۰ میلیارد دلاری، به بزرگترین پروتکل مالی غیرمتمرکز تبدیل شده است.

امروز، Curve Finance در Moonbeam راه‌اندازی شد، که به برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم اجازه می‌دهد تا با سهولت بیشتری در پولکادات راه‌اندازی شوند.

طبق گفته DeFiLlama، درحالی‌که Curve Finance از هشت شبکه بلاکچین مختلف پشتیبانی می‌کند، اتریوم با اختلاف بزرگ‌ترین آن‌ها است.

Curve Finance یک بازارساز خودکار است که برای مبادله کارآمد استیبل کوین‌ها طراحی شده است و به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد کارمزد دریافت کنند. پروتکل Curve همچنین یک مدل توکنومیک تاثیرگذار و پرطرفدار است که در اوایل ماه جاری، بالانسر (Balancer) پیشنهاد خرید آن را به شکلی ارائه کرد. این مدلِ توکنومیک محتوی رأی باعث می‌شود که پروتکل‌ها تلاش کنند تا حد امکان توکن CRV Curve را جمع‌آوری کرده و سرمایه خود را قفل کنند تا به veCRV دست یابند.

پولکادات یک بلاکچین به اصطلاح لایه صفر است که بلاکچین‌های لایه ۱ می‌توانند از طریق پاراچین (Parachain) به آن متصل شوند. پروژه‌ها برای اسلات‌های پاراچین (که به «قلب» شبکه متصل می‌شوند: زنجیره رله آن) از طریق مزایده‌های اسلات پاراچین، که نوامبر گذشته آغاز شد، رقابت می‌کنند. در حالی که آکالا (Acala) برنده اولین حراج اسلات پاراچین شد، Moonbeam اولین پروتکلی بود که به طور کامل در پولکادات راه‌اندازی شد. این اتفاق در ۱۱ ژانویه رخ داد.

 

پیشنهاد مطالعه:‌پولکادات چیست (Polkadot)؟ + ویدیو

 

Source

https://coiniran.com/?p=49799
دکمه بازگشت به بالا