ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری افراد و شرکت‌های مشهور در یک استارتاپ مالیات کریپتو

در حالی که زمان پرداخت مالیات‌ها در ایالات متحده نزدیک شده است، شرکت‌های پی پال، کوین بیس و دوقلو‌های وینکلوس (Winklevoss) به سرمایه‌گذاری در یک استارتاپ مالیات کریپتو با نام TaxBit پرداخته‌اند. TaxBit یک استارتاپ اتوماسیون مالیاتی است که سرمایه‌گذارانی را از میان افراد و شرکت‌های برجسته فضای کریپتو جذب کرده است. این در حالی است که آمریکایی‌ها به فصل مالیات نزدیک می‌شوند.

پرونده‌های مالیاتی سال ۲۰۲۰ باید قبل از ۱۵ آوریل سال جدید تحویل اداره خدمات درآمد داخلی ایالات متحده داده شوند. سود‌های کریپتویی پیچیدگی زیادی دارند و تعیین مالیات آنها دشوار است. در این فضا چیز‌هایی مانند ایردراپ و یا سود و ضرر‌هایی جدا از ترید و نگهداری رمز ارز‌ها مطرح است.

علاوه بر این، بسیاری از افراد، مخصوصا جوان‌ها از نحوه گزارش دقیق مالیات مطلع نیستند. کاری هم که شرکت TaxBit انجام می‌دهد همین است و به تسهیل این فرآیند می‌پردازد. مدیرعامل این شرکت در این باره ابراز داشته که رمز ارز‌ها یکی از جذاب‌ترین فضا‌های فینتک (fintech) هستند که با استقبال زیادی روبرو شده‌اند و شرکت‌های بزرگی مانند پی پال آنها را پذیرفته‌اند. او به محصولاتی اشاره کرده است که موانع مالیاتی را از میان برمی‌دارند و کریپتو را در انطباق بیشتر با قانون قرار می‌دهند. طبیعتا بیرون دادن چنین محصولاتی از جانب این شرکت می‌تواند کمک شایان توجه‌ای به قانون‌گذاری در فضای رمز ارز کند.

تریدر‌های حرفه‌ای فضای رمز ارز حتما باید یک کارشناس مالیاتی داشته باشند و یا با سرویس‌های موجود در این زمینه مشورت کنند. فعالیت این افراد در فضای دارایی‌های دیجیتال بدون توجه به قوانین مالیاتی با عواقب خطرناکی روبرو خواهد شد و این موضوع هزینه‌های زیادی برای این افراد به بار خواهد آورد.

نظر شما چیست؟ آینده این استارتاپ مالیات کریپتو را چگونه می‌بینید؟ آیا در آینده سرویس‌های مشابه بیشتری خواهیم داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43059
دکمه بازگشت به بالا