ایستگاه خبر

ارزش بازار کریپتو به بالای دو تریلیون دلار بازگشت

با صعود قیمت بیت کوین (BTC) برای مدت کوتاهی به بالای ۴۳۰۰۰ دلار در صبح روز سه‌شنبه، بازار ارزهای دیجیتال نیز رو به بهبود رفت و ارزش بازار کل صنعت اکنون به ۲.۰۱۸ تریلیون دلار رسیده است.

طبق داده‌های CoinGecko، آخرین بار سوم مارس ارزش بازار ارزهای دیجیتال به این حد رسیده بود.

بیت کوین، رمز ارز پیشرو در اوایل امروز به بالاترین سطح روزانه خود یعنی ۴۳۰۷۹ دلار رسید و در زمان انتشار خبر به حدود ۴۸۸۱۸ دلار بازگشت. این تغییرات همچنان یک افزایش ۳.۵ درصدی در ارزش بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته است.

اتریوم (ETH) نیز بازار را تقویت کرده است. با توجه به داده‌های CoinGecko، قیمت این دارایی برای اولین بار از ۲ مارس به بالای ۳۰۰۰ دلار رسید.

به طور قابل توجهی، ETH نیز در هفت روز گذشته ۱۶.۴ درصد رشد داشته است، که آن را به سومین ارز دیجیتال با بهترین عملکرد از بین ده دارایی برتر بعد از Avalanche (AVAX) و Cardano (ADA) تبدیل می‌کند.

AVAX، در حالی که طی روز گذشته در حدود ۸۸.۵۹ دلار معامله شد، همچنان در هفته گذشته ۲۸.۹ درصد افزایش داشت، در حالی که ADA امروز ۵.۷ درصد و در طول هفته ۱۷.۶ درصد افزایش داشت.

واکنش بازارهای کریپتو

با وجود آخرین بهبود، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل جنگ در اوکراین هنوز تا حد زیادی در وضعیت عدم اطمینان است.

بر اساس گزارش اخیر گلس‌نود، بازار بیت‌ کوین اکنون از بالاترین قیمت خود در ماه نوامبر (بیش از ۶۹۰۰۰ دلار) برای بیش از ۱۳۰ روز در حال افت بوده است و قیمت‌ها برای بیش از دو ماه در محدوده معاملاتی فعلی تثبیت شده‌اند.

رمز ارزهای دیگر نیز در هفته‌های اخیر مورد بررسی مجدد قرار گرفته‌اند، زیرا بحث در مورد اینکه آیا می‌توان از آن‌ها برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کرد یا خیر همچنان وجود دارد.

بنابراین، هرگونه تحول مهم در هر دو جبهه ژئوپلیتیک یا نظارتی می‌تواند بر بازار تأثیر بگذارد و احتمال تغییر قیمت‌ها در هر طرف وجود دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۵ اسفند) – کدام استراتژی مناسب وضعیت فعلی بازار است؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=50348
دکمه بازگشت به بالا