ایستگاه خبر

باند کلاهبردار پشت کیف‌پول‌های جعلی کریپتو در چین دستگیر شدند

پلیس شانشی در چین یک باند جنایتکار را که در ساخت و توزیع کیف‌پول‌های جعلی کریپتو دست داشتند دستگیر کرد. این باند بسته‌های نصب کیت بسته اندروید (APK) کیف پول جعلی را از طریق برنامه‌های پیام‌رسان محبوب توزیع می‌کردند.

باندها با استفاده از شبکه‌های اجتماعی قربانیان را فریب می‌دادند

این باند بسته‌های نصب APK کیف پول تقلبی را از طریق برنامه‌های پیام‌رسان معروف مانند وی‌چت (WeChat) وتلگرام توزیع می‌کرد و تبلیغات موتورهای جستجو را برای تقلید از وب‌سایت قانونی TokenPocket خریداری می‌کرد.

پس از این، آن‌ها قربانیان را فریب می‌دادند که کیف پول‌های جعلی را دانلود کنند، و با نصب آن کاربران دارایی‌های رمزارزی خود را از دست می‌دادند.

پلیس شانشی در چین اخیراً یک باند جنایتکار را که کیف پول‌های رمزارزی جعلی را تولید و توزیع می‌کردند، دستگیر کرد. آن‌ها بسته‌های نصب APK کیف پول جعلی را از طریق تلگرام، وی چت و تبلیغات خریداری شده در وب سایت جست و جو، جعل کرده‌اند.
— وو بلاک چین (@WuBlockchain) 2 آوریل ۲۰۲۳

Bitrace، شرکت امنیتی ارزهای دیجیتال، به پلیس شانشی در سرکوب این باند کمک کرد. تحقیقات پلیسی ادامه دارد و به زودی پرونده به دادگاه می‌رود.

فعالیت‌های مجرمانه مشابهی در ژجیانگ، جیانگ سو و مناطق دیگر گزارش شده است که در آن چندین باند از روش مشابهی برای مشابه‌سازی کیف‌پول‌های رمزارزی محبوب مانند آیم توکن (imToken)، توکن‌پاکت (TokenPocket)، متامسک و تراست والت استفاده کردند.

چگونه از دارایی‌های خود در برابر کیف‌پول‌های جعلی کریپتو محافظت کنیم؟

ایده سرقت سکه از کیف‌پول‌های جعلی کریپتو به شدت فراگیر شده است. کلاهبرداران به طور مداوم تکنیک‌های خود را برای سرقت دارایی‌های ارزهای دیجیتال ارتقا می‌دهند.

اخیراً، این باندها از یک تکنیک جدید چند امضایی استفاده کرده‌اند که منجر به افزایش تعداد قربانیان و سرمایه آن‌ها شده است.

Bitrace به کاربران ارزهای دیجیتال یادآوری کرده است که کیف پول‌ها را فقط از فروشگاه‌های اپلیکیشن شناخته‌شده یا وب‌سایت‌های رسمی دانلود کنند.

همچنین توصیه می شود از نصب بسته‌های نصب کیف پول ارسالی از طریق گروه‌های تلگرام یا وی‌چت یا کیف پول‌های دانلود شده از موتورهای جستجو برای جلوگیری از سرقت دارایی‌های رمزارزی خودداری شود.

پیچیدگی روزافزون این فعالیت‌های مجرمانه اهمیت هوشیاری در برخورد با ارزهای دیجیتال را بیشتر می‌کند. هنگام انجام تراکنش‌ها یا دانلود کیف پول باید از خطرات احتمالی آگاه بود و اقدامات احتیاطی را انجام داد.

 

پیشنهاد مطالعه: تفاوت کیف‌ پول حضانتی و غیرحضانتی چیست؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=61868
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x