ایستگاه خبر

کریگ رایت توانست در دادگاه تجدید نظر برنده پرونده باشد!

دکتر کریگ رایت (Craig Wright) توانست در پرونده دادگاه علیه مگنوس گرانات (Magnus Granath) که در تویتر با نام کاربری Hodlonaut مشهور است، برنده شود. این پرونده یک دادخواست افترا بود. این کاربر تویتر بار‌ها ادعا کرده بود که دکتر رایت با فریبکاری می‌خواهد خود را ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) معرفی کند. این امر باعث شد که رایت دادخواست افترای خود را در انگلیس پیگیری کند و سرانجام به نتیجه برسد.

دادخواست دکتر رایت ابتدا در دادگاه عالی انگلیسی رد شد. مگنوس گرانات که می‌دانست کریگ دنبال ماجرا را خواهد گرفت و تا او عذرخواهی نکند، ماجرا را تمام نخواهد کرد، در یک دادگاه محلی نروژ در جهت سلب مسئولیت در برابر انتشارات افتراآمیز خود برآمد. دادگاه عالی انگلیس هم از آنجا که این قضیه قبلا در دادگاه نروژی مطرح شده بود، دادخواست را از بیم قضاوت‌های آشتی‌ناپذیر رد کرد. البته دکتر رایت نگذاشت ماجرا به اینجا ختم شود و پرونده را به دادگاه تجدیدنظر کشاند.

قبلا دادگاه عالی انگلیسی به این دلیل دادخواست را رد کرده بود که ممکن است قضاوت‌های آشتی‌ناپذیری در این دو حوزه قضایی انجام شود. دیروز دادگاه عالی این قضیه را منتفی دانست و ابراز داشت که استاندارد‌های موجود مانع از این امر می‌شوند. استاندارد‌های موجود نشان می‌دهند که نظرات دو دادگاه کاملا آیینه همدیگر خواهد بود و این طور نیست که تنها بین آنها همپوشانی وجود داشته باشد. البته مسئله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هم در اینجا مطرح است و این قوانین برای رویداد‌های قبل از خروج معتبر هستند.

بنابراین اینک کریگ رایت در این پرونده در انگلستان پیروز شده است. احتمالا گرانات نتواند در ادامه دفاع خاصی از خود کند، اما این ماجرا طولانی است و به این راحتی‌ها تمام نخواهد شد. احتمال می‌رود که گرانات در نهایت مجبور شود جریمه‌ای در حدود ۲۵۰ هزار پوند را به دکتر رایت بپردازد. نظر شما چیست؟ آیا باید با شایعه‌ها و افترا‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی علیه افراد می‌شود، این چنین برخورد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43242
دکمه بازگشت به بالا