ایستگاه خبر

همکاری ConsenSys با مسترکارت برای ارائه راه‌حل مقیاس‌پذیری اتریوم

ConsenSys راه‌حل مقیاس‌پذیری اتریوم را طی همکاری با مسترکارت (Mastercard) راه‌اندازی می‌کند.

شرکت پیشرو نرم‌افزار اتریوم از راه‌اندازی رول-آپ‌های ConsenSys در روز پنجشنبه خبر داد و توضیح داد که چگونه این راه‌حل «قابلیت‌های مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی» را برای برنامه‌های مجاز متصل به هر بلاکچین سازگار با ماشین مجازی اتریوم ارائه می‌کند. طبق اطلاعات یک پست وبلاگی، ConsenSys این نرم‌افزار را با تیم مهندسی مسترکارت طراحی کرده است.

رول-آپ‌های ConsenSys را می‌توان در شبکه اصلی اتریوم یا Quorum، شبکه بلاکچین خصوصی شرکت استفاده کرد. این راه حل از ZK-Rollups استفاده می‌کند که از قواعد رمز ارزی پیروی می‌کند تا به یکی از طرفین اجازه دهد آگاهی خود را از صحت داده‌ها بدون به اشتراک گذاشتن اطلاعات واقعی نشان دهد. ZK-Rollups به عنوان یک راه حل مقیاس‌پذیری در اتریوم استفاده شده است زیرا راهی برای پردازش تراکنش‌ها ایجاد می‌کند که در آن نیازی به اشتراک‌گذاری تمام داده‌ها در زنجیره پایه نیست. این امر باعث افزایش توان عملیاتی می‌شود و هزینه هر تراکنش را کاهش می‌دهد.

طبق اعلام، ConsenSys Rollups ظرفیت ۱۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه در زنجیره‌های خصوصی و ۱۵ تراکنش در شبکه اصلی اتریوم را خواهد داشت.

Madeline Murray، مدیر مهندسی پروتکل در ConsenSys، از پتانسیل این فناوری برای بهبود حریم خصوصی بلاکچین صحبت کرد و گفت:

رول-آپ‌های ConsenSys مقیاس‌پذیری بسیار بیشتری را علاوه بر محافظت از حریم خصوصی قوی برای بهبود راه حل‌ها برای موارد استفاده موجود و فعال کردن موارد استفاده جدید امکان‌پذیر می‌کند. این راه‌حل نوآورانه به تسریع ساختن آینده مالی کمک خواهد کرد.

راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری مانند ConsenSys Rollups بخشی از مأموریت در حال انجام ساخت لایه ۲ اتریوم را تشکیل می‌دهند. با افزایش محبوبیت شبکه، اتریوم در وضعیت فعلی به بالاترین ظرفیت خود رسیده است. این امر منجر به هزینه‌های بالای گس شده است که استفاده از شبکه را برای اکثر کاربران غیرقابل تحمل می‌کند. بسیاری از رقبای اتریوم کارمزدهای بسیار پایین‌تری ارائه می‌دهند که به آن‌ها کمک کرده تا در طول این سال رونق بگیرند. علاوه بر افزودن نهایی شاردینگ، سلاح‌های مقیاس‌پذیری اصلی اتریوم ZK-Rollups و Optimistic Rollups هستند. بسیاری از راه‌حل‌ها مانند Arbitrum امروزه در حال استفاده گسترده هستند و پروژه‌های DeFi پیشرو اتریوم را به خود جذب می‌کنند.

ConsenSys می‌گوید که راه حل جدید می‌تواند انواع موارد استفاده امیدوارکننده از جمله CBDC ها، صرافی‌های غیرمتمرکز مقیاس‌پذیر و پرداخت‌های خرد را تسهیل کند. مانند سایر راه حل‌های ZK-Rollup، ConsenSys Rollups با تمام توکن های ERC-20 سازگار خواهد بود.

در حالی که ConsenSys برای مدت طولانی در خط مقدم نوآوری کریپتو بوده است، مسترکارت نیز در طی این سال به طور فزاینده‌ای درگیر شده، زیرا این فناوری به جریان اصلی تبدیل شده است. این غول پرداخت چندین گام اساسی برای اشاره به علاقه خود به این فضا برداشته است، از جمله مشارکت با Circle برای تسویه پرداخت‌های USDC.

اکنون، راه‌اندازی ConsenSys Rollups نشان می‌دهد که این شرکت تعهد آشکاری برای حمایت از آینده اتریوم دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: مسئله مقیاس پذیری شبکه و بحران فی تراکنش ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=48797
دکمه بازگشت به بالا