ایستگاه خبر

افت سهام کوین‌بیس به دنبال اخطار SEC

سهام کوین‌بیس پس از اخطار SEC در روز سه‌شنبه ۱۱.۶۳ درصد سقوط کرد و این روند منفی امروز در معاملات پبشابازار ادامه یافت.

بر اساس داده‌های نزدک، COIN در زمان انتشار این خبر ۲.۹۳ درصد دیگر کاهش یافته است، و به ۲۵۸.۵۰ دلار رسیده است.

سهام کوین‌بیس در بحبوحه افت کلی بازار ارزهای دیجیتال شروع به سقوط کرد، زیرا این صرافی با توقف خدمات دیگر خود مواجه شد و معاملات آن به تاخیر افتاد یا لغو شد.

بیت کوین نیز در همان روزی که السالوادور آن را به‌عنوان وجه قانونی خود تصویب کرد، تا ۱۱ درصد افت قیمت داشت. بسیاری از رمز ارزهای دیگر از جمله اتریوم، کاردانو ، بایننس کوین و پولکادات نیز متحمل ضررهای دو رقمی شده‌اند و تقریباً ۳۰۰ میلیارد دلار در عرض چند ساعت از بازار حذف شد.

این صرافی اعلام کرد که تأخیر و لغو فعالیت‌ها به دلیل افزایش ناگهانی ترافیک شبکه و فعالیت بازار ایجاد شده است، و این سرویس حدود ساعت ۱:۴۰ بعد از ظهر روز سه شنبه به وقت محلی از سر گرفته شده است.

کوین‌بیس در جدال با SEC

با این حال، قطعی موقت فعالیت‌ها تنها نگرانی صرافی در آن روز نبود. این صرافی مستقر در سانفرانسیسکو فاش کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تهدید کرده است که این شرکت را به دلیل برنامه‌‌هایی برای راه‌اندازی محصول پربازده جدید خود به نام Lend به دادگاه می‌برد.

برنامه وام به صاحبان سکه USD (USDC)، دومین رمز ارز رمز وابسته به دلار آمریکا، ۴ درصد موجودی آن‌ها سود پرداخت می کند. با وجود شش ماه بحث بین Coinbase و SEC، اکنون به نظر می‌رسد این آژانس این محصول را یک طرح امنیتی می‌‌داند. این بدان معناست که باید محصول را در نمایندگی مربوطه ثبت کند.

با توجه به شرایط فعلی، Coinbase گفت حداقل تا اکتبر Lend را راه‌اندازی نمی‌کند و منتظر وضوح قانونی بیشتر از سوی SEC می‌ماند.

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

Source

https://coiniran.com/?p=47446
دکمه بازگشت به بالا