ایستگاه خبر

درآمد سالانه ۲۴ میلیون دلاری برای MakerDAO در صورت پذیرش طرح پیشنهادی کوین‌بیس

طرح پیشنهادی کوین‌بیس که به تازگی ارائه شده است که در صورت تأیید جامعه MakerDAO می‌تواند سالانه ۲۴ میلیون دلار درآمد کسب کند.

این پیشنهاد تنها چند روز پس از تلاش بزرگ رون کریستنسن (Rune Christensen) برای کاهش وابستگی پروتکل MakerDAO به USDC به عنوان وثیقه ارائه شد.

طرح کوین‌بیس

طرح کوین‌بیس می‌تواند تغییرات قابل توجهی در برنامه رشد استراتژیک MakerDAO ایجاد کند. در طرح کوین‌بیس پیشنهاد شده است که MakerDAO حدود ۱.۶ میلیارد USDC را در Prime، پلتفرم نهادی آن سپرده‌گذاری کند. در صورت تصویب این پیشنهاد، MakerDAO بازدهی سالانه ۱.۵ درصدی را شاهد خواهد بود که به معنای درآمد سالانه ۲۴ میلیون دلاری بیشتر است.

MakerDAO به کاربران اجازه می‌دهد استیبل کوین DAI خود را در برابر وثیقه‌های سپرده‌شده توسط کاربران در پروتکل آن ضرب کنند. در ابتدا، این پلتفرم فقط از ETH به عنوان وثیقه پشتیبانی می‌کرد، اما در حال حاضر از دارایی‌های جدید بیشتری به‌عنوان وثیقه پشتیبانی می‌کند. بر اساس داده‌های به دست آمده از Daistats، استیبل کوین USDC بخش قابل توجهی از این دارایی‌هاست و تقریباً کمی بیش از یک سوم از ارزش کل ۹.۳ میلیارد دلاری آن قفل شده است.

طرح پیشنهادی کوین‌بیس در بحبوحه تلاش بنیانگذار MakerDAO، برای بازسازی پروتکل و کاهش اتکای آن به USDC، به آن کمک می‌کند تا با چالش‌هایی مانند تحریم Tornado Cash توسط دولت ایالات متحده سازگار شود. رون همچنین امیدوار است که کاهش اتکا به استیبل کوین‌های متمرکز می‌تواند به محافظت از پروتکل در برابر تحریم‌های بیشتر کمک کند که به طور بالقوه می‌تواند صادرکنندگان استیبل کوین مانند MakerDAO را دچار بحران کند.

پیشنهاد کوین‌بیس می‌تواند طرح کریستنسن برای وابستگی کمتر MakerDAO به استیبل کوین‌ها برای کسب درآمد را تضعیف کند. گرچه کریستنسن هیچ نقش رسمی در MakerDAO ایفا نمی‌کند، همچنان یک صدای تأثیرگذار در جامعه است و برای جدا کردن DAI از پیوند با دلار آمریکا تلاش کرده است. این حرکت به طور قابل توجهی اتکای پروتکل به USDC و سایر دارایی‌ها را در چند سال آینده کاهش می‌دهد و قرار گرفتن آن در معرض دارایی‌های دنیای واقعی را تا سال ۲۰۲۶ به ۲۵ درصد محدود می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی MakerDAO ؛ نگاهی عمیق و کلی

Source

 

https://coiniran.com/?p=59343
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x