ایستگاه خبر

تعویق عرضه‌ی عمومی سهام Coinbase

Coinbase که بزرگترین صرافی رمز ارز آمریکا به‌شمار می‌آید برنامه‌ی خود را برای عرضه‌ی عمومی مستقیم سهام خود در نَزدَک (Nasdaq) به ماه آوریل موکول نموده‌ است. به گزارش بلومبرگ، منابع ناشناسی مدعی شده‌اند که صرافی رمز ارز Coinbase، که مرکز آن در ایالت سن‌فرنسیسکو بوده و برایان آرمسترانگ مدیریت آن را برعهده دارد، عرضه‌ی عمومی مستقیم سهام خود را از مارس به آوریل به تعویق انداخته است. این تصمیم درپی بازبینی اخیر طرح عرضه‌ی عمومی اتخاذ شده است.

عرضه‌ی عمومی Coinbase در آوریل است

بیش از ۱۱۵ میلیون سهم صرافی Coinbase، که COIN نام دارند، در روزهای آغازین این هفته توسط سرمایه‌گذاران در پلتفرم نزدک ثبت شده است. این صرافی برای شروع معاملات خود در ماه مارس، ابتدا درخواست عرضه‌ی مستقیم سهامش را در ۲۵ فوریه ثبت نمود. با این وجود، تغییر برنامه‌ی اعلام شده از سوی این صرافی بدون هرگونه توضیح تکمیلی رخ داده است.

تعویق عرضه‌ی عمومی مستقیم سهام Coinbase

مکانیسم عرضه‌ی عمومی مستقیم سهام

عرضه‌ی مستقیم سهام به سرمایه‌گذاران امکان این را می‌دهد تا دارایی‌های خود را بلافاصله پس از شروع معاملات یک شرکت دامپ نمایند. دامپینگ (Dumping) یا قیمت‌شکنی عبارت است از فروش یا صادرات یک کالا با قیمت کمتر از هزینه‌های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج به قیمتی کمتر از قیمت داخلی. معادل فارسی این واژه «رقابت مکارانه» است. در عرضه‌ی اولیه‌ی سهام (IPO) سرمایه‌گذاران برای انجام دامپینگ لازم است شش ماه دارایی‌های خود را برداشت نکنند.

در میان سرمایه‌گذاران شاخص Coinbase آندرسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) و دیگر شرکت‌های بزرگ به‌چشم می‌خورند. این نخستین عرضه‌ی مستقیم سهام در مقیاس کلان در پلتفرم نزدک محسوب می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=44754
دکمه بازگشت به بالا