آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

آماده‌سازی پروتکل لایه دو ‌بیس برای راه‌اندازی در شبکه اصلی coinbase

بیس (Base) در مسیر آماده‌سازی برای راه‌اندازی شبکه اصلی خود، پروتکل لایه 2 کوین‌بیس، با موفقیت تحت یک سری ممیزی‌های امنیتی قرار گرفته است. هدف اصلی راه‌اندازی این پروتکل جذب کاربران جدید کریپتو است که احتمالاً در سال‌های آینده به یک میلیون نفر می‌رسند.

کوین‌بیس ممیزی‌های امنیتی را برای راه‌اندازی پشت سر می‌گذارد

بیس یک پروتکل لایه 2 است که با مشارکت Optimism توسعه یافته، و در حال نزدیک شدن به راه‌اندازی شبکه اصلی خود است و تنها یک مرحله  دیگر باقی مانده است که باید پشت سر گذاشته شود.

هدف بیس ایجاد یک شبکه امن، مقرون‌به‌صرفه و سازگار با توسعه‌دهندگان برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز است.

 ما مشتاقیم که از BuildOnBase رونمایی کنیم.بیس یک پروتکل لایه 2 اتریوم است که روشی امن، کم‌هزینه و مناسب برای توسعه‌دهندگان در هر کجا، برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز ارائه می‌دهد.

— کوین‌بیس (@coinbase) 23 فوریه 2023

کوین‌بیس تیم امنیتی پروتکل خود را برای انجام یک ممیزی داخلی جامع به مدت شش ماه درگیر کرد تا از حداکثر امنیت هر دو بلاکچین و ذخایر OP اطمینان حاصل شود.

در 29 ژوئن، تیم اعلام کرد شبکه ممیزی‌های امنیتی کاملی را که در داخل و خارج انجام شده، تکمیل کرده است. این موفقیت نشان‌دهنده برآورده شدن پیش‌نیاز ماقبل آخر قبل از راه‌اندازی پروتکل است.

در طول فرآیند ممیزی، تیم کوین‌بیس همه پیش نیازها و قراردادهای هوشمند Optimism را در لایه 1 و لایه 2 برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها یا خطرات امنیتی بالقوه بررسی کرد. علاوه بر ممیزی داخلی کوین‌بیس، بیس یک تست قرارداد هوشمند عمومی را از طریق Code4rena پشت سر گذاشت و از جامعه برای مشارکت دعوت کرد.

بیش از 100 نفر بررسی کامل کد شبکه را انجام دادند و طبق پست وبلاگ کوین‌بیس، هیچ نقص قابل توجهی در جنبه‌های مختلف معماری شبکه یافت نشد. ممیزی انجمن از 27 مه تا 10 ژوئن انجام شد و باگ‌یاب‌های موفق تا 100000 دلار پاداش دریافت کردند.

با تکمیل این ممیزی‌ها، Base اکنون چهار معیار از پنج معیار مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه اصلی را برآورده کرده است.

سه معیار دیگر تصویب‌شده عبارتند از هارد فورک “Regolith” در شبکه آزمایشی، یک بررسی موفق زیرساخت انجام شده با آزمایشگاه‌های OP، و اجرای به‌روزرسانی “بدراک” اپتیمیسم.

 

پیشنهاد مطالعه: اپتیمیسم چیست؟ (Optimism) راه‌حلی برای افزایش توان پردازش شبکه اتریوم

Source

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا