ایستگاه خبر

صرافی کوین بیس و دادخواست دعوی طبقاتی در ارتباط با فروش XRP

در یک دادخواست جدید در دادگاه فدرال کالیفورنیا ادعا شده است که صرافی کوین بیس قوانین رقابت ناعادلانه این ایالت را با گرفتن کارمزد در قبال فروش XRP نقض کرده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اخیرا از ریپل برای صدور و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده شکایت کرده است. این دادخواست دعوی طبقاتی توسط توماس ساندووال (Thomas Sandoval) پرونده شده است که ادعا می‌کند که کوین بیس از فروش XRP نفع برده است و این در حالی بوده که این صرافی می‌دانسته است که XRP جزو اوراق بهادار است.

ساندووال ادعا می‌کند که کوین بیس باید دانسته باشد که XRP به عنوان اوراق بهادار تلقی می‌شود زیرا از همه نود‌های (node) تحت کنترل ریپل آگاه بوده است. در این پرونده ادعا شده است که کوین بیس قانون رقابت ناعادلانه کالیفورنیا را نقض کرده است و از فروش XRP نفع برده است. این در حالی است که صرافی کوین بیس اطلاعات کافی داشته است که این دارایی به عنوان اوراق بهادار تلقی می‌شود. این قانون در واقع محافظتی در برابر تبلیغات دروغین و اقدامات تجاری کلاه‌بردارانه و فریبکارانه است.

کوین بیس در میان صرافی‌هایی است که اعلام کرده XRP را با توجه به دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار از لیست خارج خواهد کرد. کوین بیس هنوز در خصوص این دادخواست دعوی طبقاتی نظری نداده است و هیچ بیانیه‌ای در این خصوص صادر نکرده است.

به نظر می‌رسد که قانون‌گذاران ایالات متحده فضای رمز ارز را نشانه گرفته‌اند و به انجام قانون‌گذاری بیشتر و سخت‌گیری بیشتر در این فضا روی آورده‌اند. این قوانین دست و پاگیر ممکن است باعث خروج مشتریان آمریکایی از سرویس‌های واقع در این کشور شود و این مشتریان به دنبال سرویس‌هایی غیرآمریکایی باشند که از این قوانین سخت‌گیرانه تبعیت نمی‌کنند. نظر شما چیست؟ دادخواست علیه کوین بیس به کجا می‌انجامد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source

https://coiniran.com/?p=42864
دکمه بازگشت به بالا