ایستگاه خبر

توکن XRP از صرافی ‌Bittrex نیز حذف و معاملات آن متوقف می‌شود

توکن XRP از صرافی ‌Bittrex نیز حذف و معاملات آن متوقف می‌شود. صرافی Bittrex آخرین صرافی است که بعد از اتهام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به شرکت ریپل، همکاری خود را با توکن XRP قطع کرده است.

به گزارش Decrypt، امروز، چهارشنبه، صرافی رمزارز Bittrex اعلام کرد که توکن XRP را از لیست خود حذف می‌کند. هفته گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شرکت ریپل را به کسب ۱.۳ میلیارد دلار از عرضه توکن‌‌های XRP در صرافی‌های ثبت‌نشده، متهم کرد.

کوین ایران در همان روز درباره جزییات این پرونده شکایت، گزارش کرده بود.

سقوط XRP ؟

ارزش بازاری توکن XRP از زمان افشای این پرونده در تاریخ ۲۲ دسامبر، تقریبا ۶۶ درصد نزول کرده است. این مقدار در حال حاضر ۸.۱ میلیارد دلار است. این یعنی که توکن XRP، دیگر چهارمین رمزارز بزرگ در دنیای دارایی‌های دیجیتال نیست. به تازگی رمزارز لایتکوین، با ارزش بازاری ۸.۲ میلیارد دلار، این جایگاه را از توکن XRP غصب کرده است.

در هنگام نگارش این خبر، قیمت توکن XRP حدود ۰.۲۰ دلار است و فقط در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵.۸ درصد کاهش یافت.

 صرافی Bittrex در بیانیه‌ای اعلام کرد:

” بازارهای توکن XRP از روز جمعه، ۱۵ ژانویه متوقف خواهند شد. تا اطلاعیه بعدی، مشتریان، پس از توقف معاملات در این صرافی، به کیف پول‌های توکن XRP دسترسی خواهند داشت. هر گونه تغییرات در تصمیم‌گیری از طریق حساب توییتر و سیستم پشتیبانی مشتری اعلام خواهد شد.”

البته شرکت ریپل اتهامات وارد شده از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار را درست نمی‌داند و اظهار داشته است:

“کمیسیون بورس و اوراق بهادار با این کار عدم اطمینان را به کل جامعه رمزارز سرایت داده است. آن‌‌ها به شکل موثری به جامعه‌ای که وظیفه محافظت از آن را دارند، آسیب جدی وارد ساخته‌‌اند. با این نگرش، جای تعجبی ندارد، بسیاری از اعضای بازار بسیار محافظه‌کارانه واکنش نشان دهند.”

صرافی Bittrex

این صرافی در سال ۲۰۱۴ در شهر سیاتل از ایالت واشنگتن تأسیس شد. یکی از خدمات این صرافی، ارائه جفت‌های معامله توکن XRP با رمزارزهای بیتکوین، اتر، تتر و دلار است. این صرافی قدیمی، برای داشتن تقریبا تمام رمزارز‌ها معروف شده است!

صرافی Bittrex در سال ۲۰۱۹، به دلیل نداشتن مجوز فروش ارز مجازی، خود را از ایالت نیویورک کنار کشید. صرافی Bittrex، یازدهمین صرافیست که معاملات توکن XRP را متوقف کرده و یا از بستر خود خارج کرده است. کوین‌بیس، OKCoin، Beaxy، Galaxy Digital، B2C2، Bitstamp، Jump Trading، bitwise، CrossTower و OSL نیز همین کار مشابه را کردند.

البته معامله توکن XRP هنوز در دو صرافی بزرگ بایننس و Kraken ممکن است.

||‌ بیشتر بخوانیم: ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

https://coiniran.com/?p=42846
دکمه بازگشت به بالا