ایستگاه خبر

صنعت متاورس چین موفق به جذب 780 میلیون دلار سرمایه شد!

صنعت متاورس کشور چین موفق به جذب 780 میلیارد دلار سرمایه برای فعالیت‌های خود شده است. گفته می‌شود که علاوه‌بر 160 هزار شرکت مجازی، حدودا 20 استان نیز از فناوری متاورس حمایت می‌کنند.

در گزارش رسانه‌های محلی این کشور تخمین زده شده است که ارزش بازار متاورس چین تا سال 2030 (1408) تقریبا معادل با 5.8 تریلیون دلار خواهد شد. این گزارش افزود که دو شرکت بزرگ فناوری چین یعنی Tencent و Netease Yaotai درحال رقابت برای یافتن راهکارهای مناسب جهت توسعۀ متاورس هستند.

شرکت Tencent تمرکز خود را بر ادغام هوش مصنوعی و کاربردهای اقتصاد میدانی قرار داده است و Netease Yaotai نیز برای بهبود سیستم‌های تعاملی در متاورس، دست به استفاده از بازی‌های ابری و هوش مصنوعی زده است.

قسمت‌های اصلی شرکت‌های متاورس

Wu Yunsheng، معاون شرکت Tencent، در این زمینه خاطرنشان کرد:

«ما برای اجرای این فناوری بین دو محصول خود یعنی 2B و 2C تفاوت قائل نمی‌شویم. فناوری متاورس شرکت ما دارای دو سناریوی کاربری برای هر دو طیف از محصولات فوق به علاوۀ متاورس QQ در بخش C است. در نتیجه با تکمیل این متاورس جنبۀ نمایشی آن حذف و تمرکز بر ارزش‌های واقعی و تسهیل زندگی افراد خواهد بود».

با این حال Liu Bai، معاون شرکت Netease Yaotai، مدعی شد که شرکت وی تنوع عظیمی برای فعالیت‌های کاربران درنظر گرفته و بیش از 100 نوع پوشش و البسۀ شخصی طراحی کرده که امکان استفادۀ آن‌ها در شبیه‌سازی‌های با کیفیت وجود دارد. وی در ادامه بخش‌های تحقیق و توسعه (R&D)، برنامه‌ریزی محصول و امور هنری را قلب تپندۀ شرکت‌های متاورس خواند.

پیشنهاد مطالعه: پرتقاضاترین مهارت‌ها برای پیدا کردن شغل در متاورس (Metaverse)

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا