ایستگاه خبر

سرکوب‌ها ادامه دارد: تعطیلی ۱۱ صرافی رمز ارزی در شنزن چین

بانک مرکزی خلق چین (PBOC) فعالیت ۱۱ صرافی رمز ارزی فعال در شنژن را متوقف کرد. به گزارش Shanghai Securities News، شعبه شنژن بانک خلق چین ۱۱ شرکت که در حوزه مبادلات رمز ارزها و خدمات تجارت بین‌المللی سهام فعالیت می‌کردند، تعطیل کرده است.

در این گزارش، از PBOC نقل شده که صرافی‌های کریپتویی که به‌طور غیرقانونی در کشور فعالیت می‌کنند تعطیل شده‌اند. ادعا می‌شود که این صرافی‌ها با وجود ممنوعیت سراسری، قوانین ارز خارجی را نقض کرده و خدمات رمز ارزی ارائه می‌دادند.

در یک حادثه مشابه در ماه جولای، بانک مرکزی چین دستور داد یک ارائه‌دهنده نرم‌افزار مستقر در پکن Beijing Qudao Cultural Development Co Ltd به دلیل ارائه خدمات تجارت رمز ارزها تعطیل شود.

صرافی‌های رمز ارزی در چین مجاز به فعالیت نیستند و شرکت‌های مالی و پرداختی از ارائه خدمات مربوط به رمز ارزها منع شده‌اند. با این حال، دولت نگهداری رمز ارزها برای افراد را غیرقانونی اعلام نکرده است.

در حالی که PBOC اسامی شرکت‌های تعطیل‌شده را فاش نکرده، گزارش‌ها می‌گویند یکی از آن‌ها یک وبسایت مالی داخلی شناخته‌شده بوده است. این بانک اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی برای آموزش سرمایه‌گذاران خرد با هدف محافظت از آن‌ها در برابر خطرات است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بانک مرکزی چین به شدت در حال تبلیغ ارز دیجیتال خود (CBDC)، به نام e-CNY است. بانک مرکزی خلق چین CBDC خود را در برنامه‌های آزمایشی در شهرهای مختلف چین از جمله شنژن آزمایش کرده است.

در ژوئن ۲۰۲۱، چین سرکوب شدیدی را علیه استخراج بیت کوین انجام داد و باعث شد مزارع زیادی در چین فعالیت خود را متوقف کنند. دولت همچنین دسترسی صرافی‌های رمز ارزی را برای کنترل خروج سرمایه از اقتصاد این کشور مسدود کرد.

در پاسخ، صرافی‌هایی مانند Huobi و BTCChina اعلام کردند که عملیات خود را در چین متوقف می‌کنند. با وجود سرکوب داخلی، معامله‌گران در چین همچنان می‌توانند بیت کوین را از طریق پلتفرم‌های خارجی مانند بایننس خریداری کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: آینده مبادلات رمز ارز ها در صرافی های نامتمرکز

 

Source

https://coiniran.com/?p=47125
دکمه بازگشت به بالا