ایستگاه خبر

کاردانو جایگاه سوم بازار رمز ارز را تصاحب نمود

در پی رشد شدید قیمت کاردانو، جایگاه سوم دنیای رمزنگاری از نظر ارزش بازار به این رمز ارز اختصاص یافت. کاردانو توانست با جهش ۱۰ درصدی خود در ۲۴ ساعت گذشته اوج قیمت جدید ۱.۳۷ دلاری از خود ثبت نماید. قیمت کاردانو در یک روند صعودی در بازه‌های هفتگی، یکماهه، سه ماهه و یکساله به ترتیب با ۱۳%، ۲۶۹%، ۶۴۵% و ۲۶۳۳% افزایش مواجه بوده است.

با آنکه جایگاه اول و دوم بازار در اختیار بیت‌کوین و اتریوم است اما این رمز ارزها در حال حاضر برای حفظ روند صعودی خود با مشکل مواجه هستند. کاردانو برای رسیدن به این جایگاه توانست استیبل‌کوین تتر و رمز ارز بومی بایننس یعنی BNB را پشت سر بگذارد.

بدین ترتیب جایگاه سوم رمز ارزهای برتر به کاردانو با ارزش بازار ۴۰ میلیارد دلاری اختصاص یافت که حدود ۵ میلیارد بیشتر از BNB است.

طبق داده‌های شرکت آماری Nomics، کاردانو بهترین عملکرد را بین ۲۰ رمز ارز برتر سال جاری دارد. علی رغم پشتیبانی صرافی Coinbase از کاردانو، این رمز ارز توانست همانند دوج کوین بخوبی بدرخشد، گفتنی است که صرافی CoinBase درگاه اصلی سرمایه گذاری در بازار رمز ارزهای آمریکا محسوب می‌گردد.

عامل جهش کاردانو چیست؟

یکی از دلایل ممکن هارد فورک یا انشعاب بلاک‌چین کاردانو در ماه مارس است. کاردانو پس بروزرسانی Mary به یک «پلتفرم چند دارایی (MA) برای فرم قرارداد غیر متمرکز» تبدیل خواهد گشت. این بروزرسانی به این معناست که کاردانو بستری برای توکن غیر قابل تعویض (NFT)، امور مالی غیر متمرکز (DeFi) و قراردادهای هوشمند خواهد شد.

دلیل دیگر این است که شرکت FD7، که در منطقه تجاری دبی واقع شده است، در هفته‌ی جاری اقدام به فروش ۷۵۰ میلیون دلار بیت‌کوین برای خریداری کاردانو و پولکادات (Polkadot) نموده است. با توجه به اینکه قیمت کاردانو در حال حاضر نزدیک به یک دلار است و پیشرفت‌های بزرگی برای آن درراه است، می‌توان حدس زد که FD7 سود بزرگی بدست خواهد آورد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با کاردانو

Source

https://coiniran.com/?p=44160
دکمه بازگشت به بالا