ایستگاه خبر

احتمال تداوم روند صعودی بیت‌کوین تا ۶۰ هزار دلار در صورت حمایت

روند صعودی بیت‌کوین با گذشت از مرز ۵۰ هزار دلاری شدت گرفته و توانست با اوج قیمت تاریخی (ATH) 57 هزار دلار معامله شود. حمایت از بیت‌کوین همچنان ادامه دارد و احتمال رسیدن به مرز ۶۰ هزار دلار بعید بنظر نمی‌رسد.

قیمت بیت‌کوین تکاپو است

در هفته ای که گذشت بیت‌کوین توانست با شکستن مقاومت کلیدی  ۵۰ هزار دلاری ATH جدیدی برای خود ثبت نماید. جفت مبادلاتی BTC/USD با شکستن سطح ۵۵ هزار دلاری موفق شد بالاتر از میانگین متحرک ساده‌ی چهار ساعته قرار گیرد.

این رمز ارز پس از اینکه با یک ATH جدید در نزدیکی رقم ۵۷ هزار دلار مبادله شد یک روند نزولی را برای تصحیح قیمت آغاز نمود. پس از مواجهه با یک افت شدید در زیر سطوح مقاومتی ۵۶ و ۵۵ هزار دلار، مجددا از سطح فیبوناچی ۲۳.۶٪ از قیمت ۵۷۰۰۰ خارج شده و به آرامی به سمت سطح حمایت ۵۰۶۳۴ دلاری در حرکت است.

اما گاوها در محدوده‌ی پشتیبانی ۵۴ هزار دلار حاضر بودند. از دیگر سطوح حمایتی می‌توان به  سطح فیبوناچی ۵۰٪ از قیمت ۵۷۰۰۰ دلار که تا ۵۰۶۳۴ دلار امتداد دارد یاد نمود.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

در نمودار چهار ساعته‌ی جفت مبادلاتی BTC/USD  یک روند صعودی اصلی وجود دارد که از حمایت مناسبی در حدود ۵۴ هزار دلار برخوردار است. جفت BTC/USD درحال اصلاح بوده و بالای ۵۵ هزار دلار معامله می‌گردد. مقاوت اولیه و اصلی این روند به ترتیب در نزدیکی قیمت‌های ۵۷ هزار دلار و ۵۷۵۰۰ هزار دلار پیش بینی شده اند.

اگر بیت‌کوین بتواند سطح مقاومت ۵۷۵۰۰ هزار دلاری را شکست دهد صعود به قیمت‌های بالاتر برای این رمز ارز وجود دارد. گاوها در نزدیکی قیمت ۶۰ هزار دلار سطح مقاومت اصلی دیگری را تجربه خواهند نمود.

احتمال تداوم روند صعودی بیت‌کوین تا 60 هزار دلار در صورت حمایت

آیا از افت قیمت‌های بیت‌کوین حمایت صورت می‌گیرد؟

اگر بیت‌کوین برای گذشتن از مقاومت ۵۷۵۰۰ دلاری با مشکل روبرو گردد احتمال شکل گیری یک روند اصلاحی وجود خواهد داشت. اولین حمایت بزرگ نزدیک سطح قیمتی ۵۴۰۰۰ دلار می‌باشد.

حمایت اصلی بعدی را می‌توان نزدیک به سطح ۵۲۵۰۰ دلار دانست که یک منطقه‌ی چند لمسی تلقی می‌گردد. درصورت عدم حمایت در این سطح، احتمال یک ریزش قیمت کوتاه مدت تا ۵۰۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

شاخص‌های تکنیکال

شاخص MACD چهار ساعته برای جفت مبادلاتی BTC/USD مثبت است.

شاخص RSI چهار ساعته برای جفت مبادلاتی BTC/USD همچنان بالاتر از ۶۰ است.

سطح پشتیبانی اصلی: ۵۲۵۰۰ دلار

سطح مقاومت اصلی: ۶۰۰۰۰ دلار

پیشنهاد مطالعه: تحلیل قیمت بیت کوین: جفت BTC/USD مستعد سقوط در برابر دلار آمریکا

Source

https://coiniran.com/?p=43950
دکمه بازگشت به بالا